Together Magazyn » Aktualności » Jak zwiększyć szansę na sprzedaż lub wynajem nieruchomości? Skorzystaj z usług home stagera!
nieruchomości - piękny salon

Jak zwiększyć szansę na sprzedaż lub wynajem nieruchomości? Skorzystaj z usług home stagera!

Rynek nieruchomości jest niezwykle konkurencyjny. Aby sprzedać lub wynająć mieszkanie, trzeba naprawdę się postarać. Przede wszystkim powinno być schludne i zadbane. Jednocześnie powinno w miarę odpowiadać aktualnym trendom w aranżacji wnętrz, czyli odnosić się choćby do szwedzkiej filozofii lagom – less is more. Warto dowiedzieć się kim jest home stager i jak zwiększyć szansę na sprzedaż lub wynajem mieszkania.

Kim jest home stager?

Warto wiedzieć, że home stager to osoba, która zawodowo zajmuje się przygotowywaniem domów i mieszkań do sprzedaży czy najmu. Jej praca podobna jest do to tej, którą wykonuje architekt wnętrz, ale jednak występują tutaj znaczące różnice. Przede wszystkim nie jest to aranżacja mieszkania od A do Z, a jedynie wprowadzenie drobnych zmian, które mają na celu podnieść wartość nieruchomości, a także poprawić estetykę wnętrza. Nie wykonuje się też skomplikowanych projektów i szybko przygotowuje koncepcję zmian, które mają uatrakcyjnić odbiór mieszkania. Oczywiście koszty takiej usługi są znacznie niższe, a home stager bierze pod uwagę potrzeby klienta docelowego, do którego skierowana jest oferta sprzedażowa, a nie właściciela mieszkania. Stosowane rozwiązania nie muszą być tak trwałe i kosztowne jak w przypadku projektowania wnętrz. Home stager może przygotować listę zakupową potrzebną do wykonania usługi, jaką jest home staging. Może wykonać projekt i przeprowadzić konsultację online albo zająć się wszystkimi kwestiami osobiście – od projektu zakupowego, przez ponowną aranżację wnętrza aż po wykonanie zdjęć na portal ogłoszeniowy z ofertami sprzedaży czy najmu mieszkań.

Co obejmuje staging a home?

Staging a home to nic innego jak odpowiednie przygotowanie mieszkania czy też domu do sprzedaży czy najmu. Prace należy zawsze rozpocząć od gruntownego wysprzątania wnętrz, co dotyczy umycia i odkurzenia ścian i podłóg, a także mebli. Konieczne jest także usunięcie wszelkich bibelotów, w tym fotografii w ramkach. Chodzi o to, by w mieszkaniu nie znajdowały się osobiste rzeczy właściciela. Można zastąpić ramki neutralnymi dekoracjami, choćby wazonem z kwiatami, najlepiej świeżymi czy też świecami zapachowymi. Home stager dokonuje rekonesansu w mieszkaniu i wskazuje swoim fachowym okiem, co warto zmienić w pierwszej kolejności, by wnętrze zyskało na atrakcyjności. W ten sposób może pojawić się więcej zapytań ofertowych dotyczących kupna czy najmu mieszkania. Lista zakupów, które należy zrobić nie musi być długa. Jeśli w mieszkaniu znajdują się tapety, to należy rozważyć czy nie lepsze będzie ich usunięcie i pomalowanie ścian na neutralny kolor. Ogólnie poleca się, by mieszkania były utrzymane w bieli czy też rozbielonych odcieniach szarości, bo są to barwy, które nigdy nie wychodzą z mody. Do tego dodają do wnętrza więcej świeżości i światła. Istotne znaczenie ma również zadbanie o właściwe oświetlenie. Wpływa ono znacząco na odbiór wnętrza. Może też sprawić, że elementy wyposażenia będą lepiej prezentować się na zdjęciach czy wtedy, gdy potencjalni nabywcy będą je oglądać. Oświetlenie powinno być ciepłe i przytulne. W przypadku dnia otwartego czy też umówienia się z klientami na oglądanie mieszkania warto zadbać także o zapach. Powinien być świeży i przyjemny. Można na blacie postawić świeży wypiek, którego zapach będzie roznosił się w mieszkaniu. W ten sposób osoby oglądające będą mogły od razu poczuć się jak w domu. Stare meble warto albo usunąć albo przesłonić, co może dotyczyć choćby kanapy czy sofy, na której można rozłożyć nową narzutę i umieścić dekoracyjne poduszki. Home staging to szansa na szybszą sprzedaż czy najem mieszkania.

5/5 – (1 głosów)