Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Samochody z Korei czy USA: skąd sprowadzić
real 492321e0 94a6 421d 84e6 25590e9fa0bc

Samochody z Korei czy USA: skąd sprowadzić

Korea Południowa i USA są obecnie najpopularniejszymi kierunkami zakupu używanych pojazdów samochodowych dla Europejczyków. Obie te kraje cechują się wspólnymi korzyściami – wysoką jakością samochodów i niskimi cenami używanych pojazdów, co przyciąga nabywców z całego świata. Gdzie więc warunki sprzedaży używanych samochodów są bardziej korzystne – w USA czy Korei? Jak różnią się rynki samochodowe tych krajów? 

Samochody z Korei – główne zalety dla nabywcy 

Samochody z Korei Południowej niedawno stały się przedmiotem zainteresowania dla europejskich nabywców. Główne zalety używanych samochodów z Korei to: 

 • Brak uszkodzeń powypadkowych. W przeciwieństwie do USA w Korei nie wystawia się na sprzedaż uszkodzonych samochodów. Prawdopodobnie zostanie ci zaproponowany samochód, który w ogóle nie brał udziału w wypadku lub był uszkodzony, ale jest już po naprawie i nadaje się do jazdy. 
 • Unikalne wyposażenie, które jest dostępne tylko w koreańskich samochodach przeznaczonych na rynek wewnętrzny. Niektóre modele, które są sprzedawane w Korei Południowej, budzą szczególne zainteresowanie Europejczyków, ponieważ posiadają ekskluzywne wyposażenie. 
 • Szybka dostawa. Czas dostawy samochodu z Korei do Europy jest średnio o 2-4 tygodnie krótszy niż czas dostawy samochodu z USA. 

Jedną z cech szczególnych koreańskiego rynku jest sprzedaż samochodów z fabrycznym instalowanym systemem LPG. Jeśli w Ameryce i Europie takie samochody są rzadko spotykane, to znaczna część samochodów z Korei dostępnych na koreańskich aukcjach jest wyposażona w instalację gazową. 

Główne różnice między kupnem samochodu w USA i Korea


Zalety sprowadzania samochodów z USA 

Z pojawieniem się możliwości zakupu samochodów w Stanach Zjednoczonych, taka usługa natychmiast stała się bardzo poszukiwana i nadal pozostaje popularna do dziś. Zakup używanych samochodów w USA jest naprawdę opłacalny, nie tylko ze względu na niskie ceny. Zalety samochodów z Ameryki to: 

 1. Ostrożna eksploatacja – wysokiej jakości paliwo, staranne serwisowanie techniczne, jazda po dobrym asfalcie, łagodny klimat. 
 2. Minimalne zużycie podzespołów dynamicznych – wynik ostrożnej eksploatacji. 
 3. Dostęp do pełnej historii pojazdu. W USA istnieje najbardziej kompletna baza danych o każdym samochodzie zarejestrowanym na terenie kraju. Korzystając z kodu VIN, kupujący może dowiedzieć się wszystkiego o pojeździe – od daty produkcji po takie szczegóły jak uczestnictwo w wypadkach, liczba właścicieli, wykonane naprawy i zmiany wyposażenia, szczegóły serwisowania i inne. 
 4. Wysoka jakość montażu. W produkcji amerykańskich samochodów i samochodów produkowanych specjalnie dla rynku amerykańskiego stawiane są wysokie wymagania co do jakości każdej części. Kupując używany samochód w USA, płacisz niewielką kwotę za wysokiej jakości pojazd. 
 5. Bogate wyposażenie. Amerykanie są bardzo wymagający w tej kwestii, dlatego w USA i dla rynku amerykańskiego produkowane są samochody z pełnym zestawem najnowszych technologicznych nowości dla komfortowej jazdy. To włącza wspomaganie kierownicy, system klimatyzacji, nowoczesny system multimedialny, bogate wykończenie wnętrza i inne. 
 6. Bardzo szeroki zakres modeli, w tym ekskluzywne modele samochodów. Amerykański rynek samochodowy ma ogromny zasięg. Obejmuje on miliony jednostek różnorodnych pojazdów wszystkich istniejących marek i modeli. Tutaj można znaleźć każdy samochód – od budżetowego kombi po rzadkie modele sportowych aut z nadwoziem kabriolet. Amerykański rynek samochodowy to miejsce, gdzie każdy znajdzie swój samochód marzeń, odpowiadający jego potrzebom i budżetowi. 

Główne różnice między kupnem samochodu w USA i Korei

Podsumowując wszystko powyższe, przedstawmy główne różnice między samochodami z Korei i USA:

 1. Dostawa z Korei jest szybsza niż z USA. 
 2. Amerykanie nie naprawiają samochodów po wypadkach drogowych, sprzedają je w stanie uszkodzonym. W Korei samochody są naprawiane przed sprzedażą, więc wizualnie nienaruszony samochód może mieć poważne uszkodzenia spowodowane wypadkiem. 
 3. W USA można kupić samochód w ekskluzywnej specyfikacji technicznej, podczas gdy na rynku koreańskim można znaleźć pojazdy z ekskluzywną funkcjonalnością elektroniczną. 
 4. W Korei Południowej jest duży wybór samochodów z fabrycznym instalowanym systemem LPG, ale w USA ogólnie dostępny jest bardziej zróżnicowany wybór modeli i znacznie więcej opcji.
5/5 – (1 głosów)