Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Konsolidacja chwilówek – Jak możemy to zrobić?

Konsolidacja chwilówek – Jak możemy to zrobić?

Zaciągnięcie pożyczki lub kredytu to poważna decyzja, która może mieć znaczący wpływ na naszą przyszłość. Zdarza się, że konsekwencję błędnej analizy budżetu domowego oraz nieprzemyślanej pożyczki ciągną się latami. Jak tego uniknąć? Jednym ze sposobów jest konsolidacja chwilówek. Na czym polega i jak to zrobić?

Na czym polega konsolidacja chwilówek przez internet?

Podstawową zasadą podczas wnioskowania o jakiekolwiek zobowiązania finansowe jest dokładna analiza budżetu domowego. Jeśli pominiemy ten etap, wówczas w przyszłości mogą pojawić się problemy z wypłacalnością. Tak samo dzieje się również, kiedy posiadamy kilka aktywnych pożyczek i kredytów, a ich terminowa spłata stoi pod znakiem zapytania. Aby uniknąć negatywnych wpisów w bazach oraz rosnącego zadłużenia, warto skorzystać z rozwiązania, jakim jest konsolidacja. Polega ona na połączeniu kilku zobowiązań w jedno. W ten sposób obniżamy koszty generowane przez pożyczki, a także pilnujemy spłacania tylko jednej raty dostosowanej do naszych możliwości finansowych. Jednak warto zadać sobie pytanie, czy można skonsolidować chwilówki w banku?

Konsolidacja chwilówek w banku – czy to możliwe?

W przypadku chwilówek otrzymujemy tradycyjnie 30 dni na spłatę zobowiązania. Jednak może się zdarzyć, że miesiąc nie wystarczy nam na zebranie odpowiedniej kwoty oraz zwrot pożyczki w terminie. W takiej sytuacji wiele osób decyduje się na zaciągnięcie kolejnych zobowiązań w celu spłacenia poprzednich. Bez wątpienia nie jest to najlepszy pomysł, ponieważ zamiast pozbywać się problemu, tworzymy kolejny. Nie ulega wątpliwości, że w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest konsolidacja chwilówek. Jeżeli nie spóźniliśmy się z opłaceniem dotychczasowych zobowiązań w terminie, wówczas mamy szansę na otrzymanie kredytu w banku. Choć bez wątpienia aktywne zadłużenie zmniejsza naszą wiarygodność kredytową. 

Teoretycznie możemy złożyć wniosek o kredyt na dowolny cel, ale nie ma pewności, że otrzymamy pozytywną decyzję kredytową. Co zrobić, kiedy bank odrzuci nasze zgłoszenie?

Pozabankowa pożyczka ratalna jako sposób na konsolidację

Konsolidacja chwilówek dla zadłużonych jest możliwa w przypadku ofert niektórych firm pożyczkowych. Bez wątpienia pożyczkodawcy obniżają wymagania stawiane swoim klientom. Jednak należy pamiętać, że w przypadku wpisów w bazach dłużników nasze szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej są znikome. Dlatego w przypadku pojawienia się problemów finansowych warto jak najszybciej skonsolidować swoje zobowiązania. Jeżeli bank odrzuci nasz wniosek, wówczas możemy ubiegać się o pomoc firmy pożyczkowej. 

W takiej sytuacji należy znaleźć pożyczkodawcę, który oferuje kwotę oraz termin spłaty odpowiadające naszym potrzebom i możliwościom. Oznacza to, że wysokość pożyczki powinna być równa kwocie zadłużenia. Natomiast termin musi umożliwiać rozłożenie zobowiązania na raty, które będziemy w stanie spłacać bez opóźnień. Jeśli dostaniemy pozytywną decyzję kredytową, kolejnym krokiem będzie zwrot poprzednich zobowiązań z otrzymanych pieniędzy oraz regularna spłata nowego. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule: https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/konsolidacja-chwilowek-pozyczka-konsolidacyjna/

5/5 – (4 głosów)