Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Gdzie kupić basen ogrodowy?
basen-stelazowy-ogrodowy-intexmarket

Gdzie kupić basen ogrodowy?

Realizacja marzenia o własnym basenie w ogrodzie, w którym można się ochłodzić podczas upalnych letnich dni, nie musi wcale wiele kosztować. Spełnić je może bowiem z powodzeniem basen ogrodowy, który nie tylko jest tańszy niż budowa basenu stacjonarnego, ale także nie ingeruje na stałe w aranżację posesji wokół domu. Podpowiadamy więc gdzie kupić basen ogrodowy i na co zwrócić uwagę podczas jego wybierania.

Basen ogrodowy gdzie kupić? Internet czy stacjonarnie

Osoby zastanawiające się gdzie kupić basen ogrodowy powinny wiedzieć, że mają do wyboru nie tylko sklepy stacjonarne, ale także internetowe. Kwestia ta jest niezwykle istotna, zwłaszcza biorąc pod uwagę ograniczony asortyment dostępny od ręki w marketach budowlanych czy supermarketach oferujących baseny ogrodowe, a także ich ceny. 

Zakup basenu ogrodowego w sklepie internetowym zapewnia szeroki wybór modeli, spośród których wyróżnić można zarówno przykładowe – baseny stelażowe dostępne w sklepie Intexmarket, jak i rozporowe oraz dmuchane w wielu wymiarach i kształtach. Z kolei ich ceny są niższe nawet o kilkadziesiąt procent. Dodatkowym plusem zakupu basenu w internecie jest także ogromna wygoda związana z bezproblemową dostawą do domu, nawet w ciągu 24 godzin oraz możliwość dokonania zamówienia o każdej porze dnia. 

Na co zwracać uwagę kupując basen?

Sama decyzja o tym, gdzie kupić basen to jednak nie wszystko. Wybierając go, warto bowiem także zwrócić uwagę na kilka elementów, dzięki którym będzie on odpowiednio dopasowany do potrzeb użytkowników. 

Wielkość basenu 

Pierwszym z nich jest wielkość basenu. Powinna być ona dopasowana przede wszystkim do ilości dostępnego miejsca w ogrodzie, najlepiej, aby basen po jego ustawieniu miał 1 metr wolnej przestrzeni z każdej strony, a także ilości i wieku osób, które mają z niego korzystać. 

Największymi modelami basenów, a zarazem najdroższymi będą wobec tego baseny stelażowe, które mogą mieć długość i szerokość nawet kilku metrów. Mniejszą opcją, jednak wciąż pozwalającą na swobodne korzystanie z nich przez dorosłych są natomiast baseny rozporowe, które nie są jednak polecane dla właścicieli czworonogów ze względu na ryzyko przebicia ich kołnierza pazurami zwierząt. Z kolei w przypadku, kiedy z basenu ogrodowego mają korzystać wyłącznie dzieci, ciekawym rozwiązaniem może okazać się basen dmuchany, który zajmuje niewiele miejsca i jest najtańszą opcją.

Materiał z jakiego jest wykonany basen

Kolejną istotną kwestią jest jakość wykonania basenu, na którą wpływ ma przede wszystkim materiał, z jakiego jest on wykonany. Najlepiej więc, aby miał on powłokę z PVC odpornego na uszkodzenia, promieniowanie UV oraz zachowuje dużą elastyczność nawet po kilku sezonach użytkowania. 

Gdzie kupić basen ogrodowy w internecie – sklep Intex Market

Pomimo tego, że zakup basenu w internecie wiąże się z jego niższą ceną, lepszymi ofertami oraz wygodą, może generować kolejny problem związany z wyborem odpowiedniego sklepu. Dlatego też przeanalizowaliśmy oferty najpopularniejszych sklepów internetowych sprzedających baseny ogrodowe, wśród których bezkonkurencyjnie wygrał sklep Intexmarket. 

Zaletą kupna basenu ogrodowego właśnie w nim jest przede wszystkim jakość produktów gwarantowana przez dobrze znaną każdemu markę Intex, a także szeroki wybór modeli zarówno rozporowych, jak i stelażowych czy dmuchanych, w ciekawych wariantach kolorystycznych oraz zestawów basen + akcesoria basenowe. Dodatkowo kupując basen w tym sklepie w określonych godzinach, można także liczyć na ekspresową wysyłkę w 24 godziny. 

Podsumowując odpowiedzią na tytułowe pytanie, gdzie kupić basen jest sklep internetowy, a dokładniej sklep Intex Market. Jeśli chodzi natomiast o to, na co zwrócić uwagę wybierając właściwy dla siebie model, jest to przede wszystkim wielkość i jakość wykonania basenu. 

Oceń