Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Na co zwrócić uwagę, kupując dywanik samochodowy?
zdjecie publikacja 42541 togethermagazyn.pl

Na co zwrócić uwagę, kupując dywanik samochodowy?

Dywaniki samochodowe to akcesoria, na które na co dzień zwykle nie zwracamy zbyt dużej uwagi. Dopiero gdy się zabrudzą lub uszkodzą, jesteśmy zmuszeni się nimi zająć. Wówczas może się okazać, że dywaniki są bardzo brudne i nie sposób ich doczyścić lub trwale się odkształciły i trzeba je wymienić na nowe. Jak wybrać dywaniki samochodowe, żeby dobrze posłużyły Ci przez lata?

Dywaniki samochodowe mogą być wykonane z wysokiej jakości weluru lub gumy. Zarówno kształt, jak i wielkość dywanika powinny być idealnie dopasowane do modelu samochodu. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się dywaniki gumowe, ponieważ są wygodne i praktyczne. Czy dywaniki gumowe do Toyoty Auris będą dobrym rozwiązaniem? Czym jeszcze warto kierować się przy wyborze?

Dywaniki welurowe czy gumowe?

Dywaniki samochodowe to ważny element wyposażenia samochodu. Dodatkowa warstwa materiału chroni płytę podłogową przed brudem oraz zapewnia wygodę podczas dodawania gazu, wciskania sprzęgła i hamowania. Dywaniki welurowe bardzo często dostajemy w pakiecie wraz z samochodem. Wyglądają estetycznie i dobrze przylegają do powierzchni, ale też bardzo szybko się brudzą i chłoną wilgoć.

Alternatywą dla dywaników welurowych są modele gumowe. Dywaniki wykonane z elastycznej gumy również bardzo dobrze przylegają do płyty podłogowej, a przy tym są trwalsze i zdecydowanie łatwiejsze do utrzymania w czystości. Z powierzchni dywanika gumowego bez problemu usuniesz okruszki, piasek, kamyczki, zeschnięte liście lub inne drobne zabrudzenia. Dodatkowo dywaniki gumowe nie chłoną wilgoci i są wyjątkowo odporne na odkształcenia. Z tego względu doskonale sprawdzają się w sezonie jesiennym i zimowym.

Kiedy dywaniki gumowe będą najlepszym wyborem?

Dywaniki gumowe są przede wszystkim polecane tym kierowcom, którzy w okresie jesienno-zimowym nie trzymają swojego samochodu w garażu. Samochód znajdujący się na zewnątrz jest nieustannie narażony na działanie wilgoci i zmiennych temperatur. W niskich temperaturach dywaniki welurowe nie wysychają, co powoduje, że w aucie utrzymuje się wilgoć. Po włączeniu ogrzewania nieprzyjemny zapach wypełnia cały samochód, powodując dyskomfort.

Tymczasem dywaniki gumowe nie przepuszczają wody i bardzo szybko wysychają, nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych. W efekcie po wejściu do auta nie będziesz czuć zapachu stęchlizny, co korzystnie wpłynie na Twoje zdrowie i samopoczucie. W ofercie renomowanych producentów znajdziesz dywaniki gumowe do BMW X3, Audi A6, Toyoty Auris i wielu innych, popularnych modeli samochodów. W okresie jesienno-zimowym warto także zaopatrzyć się w gumową matę antypoślizgową do bagażnika, na której wygodnie postawisz wszystkie niezbędne sprzęty i akcesoria.

Dywaników gumowych nie musisz prać ani szorować. Wystarczy, że je wypłuczesz lub przetrzesz wilgotną ściereczką. Powierzchnia dywaników z gumy została odpowiednio wyprofilowana, aby kierowca mógł wygodnie ustawić na nich stopę w trakcie jazdy. Tego rodzaju akcesoria wyraźnie poprawią Twój komfort i ułatwią utrzymanie wnętrza samochodu w czystości.

5/5 – (1 głosów)