Together Magazyn » Aktualności » Regaty integrują Trójmiasto

Regaty integrują Trójmiasto

Żeglarski Puchar Trójmiasta na stałe zadomowił się w kalendarzu najważniejszych wydarzeń sezonu, jako impreza łącząca regatowe emocje i niepowtarzalną atmosferę wspólnego celebrowania rozpoczynającego się sezonu.

Czwarta edycja regat odbędzie się w dniach od 27 do 29 maja. Biuro Regat zostanie otwarte już 26 maja i zlokalizowane będzie w Pawilonie Informacyjnym Granaria Development Gdańsk na Wyspie Spichrzów. Tego samego dnia odbędzie się również profesjonalny trening „North Sails Go 4 Speed”, w którym nieodpłatnie mogą wziąć udział wszystkie załogi zgłoszone do Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. W trosce o jak najwyższy poziom regat, wydarzenie wzbogacone zostało o cykl szkoleniowy dla uczestników. 28 maja specjaliści North Sails towarzyszyć będą załogom podczas wyścigów, po to, by po spłynięciu do Mariny Gdynia przeprowadzić analizę „North Sails Coaching”. To nowość w programie zawodów realizowanych na polskich wodach.

Go 4 Speed od lat jest organizowany z powodzeniem przez Yacht Club w Kolonii, gdzie cieszy się dużą popularnością i otwiera sezon regatowy. North Sails Coaching natomiast pochodzi z USA, gdzie w ten sposób regaty wspierane są od czterech lat. Amerykańscy żeglarze doceniają tę pomoc i zapotrzebowanie jest tak duże, że przy tym programie pracują na stałe dwie osoby – mówi Michał Korneszczuk, żeglarz regatowy i morski, przedstawiciel partnera Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta żaglowni North Sails w Polsce. North Sails Go 4 Speed jest świetną okazją na spokojne przetrenowanie z załogą stałych elementów, jak starty i okrążenia boi, a w sobotę będziemy dokumentować pracę załóg i trym łódek w warunkach prawdziwych wyścigów.

Aby wystartować w Pucharze nie trzeba posiadać własnego jachtu, wiele firm szkoleniowych i czarterowych przygotowało szereg dedykowanych startowi ofert, w ramach których można wykupić miejsce w załodze lub wyczarterować cały jacht z zawodowym sternikiem i wziąć udział w regatach. Cieszy nas rosnące zainteresowanie firm udziałem w regatach. To doskonały sposób na połączenie sportowej rywalizacji z integracją zespołu – mówi Marcin Woliński z Premium Yachting, Partnera regat – a co ważniejsze, coraz więcej załóg chce trenować przed regatami, więc szykuje się świetna rywalizacja na najwyższym poziomie.

Po przeanalizowaniu wyścigów, uczestników regat ugości Browar Port Gdynia, gdzie odbędzie się wieczorna impreza dla załóg. Nowe miejsce na trójmiejskiej mapie zlokalizowane jest w ulubionym zakątku gdynian i turystów, przy Bulwarze Nadmorskim. Pierwszy w historii miasta Browar produkuje własne piwa w różnych europejskich stylach, a jego nowoczesna architektura i bezpośrednie sąsiedztwo z morzem nadają miejscu wyjątkowy klimat, który z pewnością przypadnie do gustu wszystkim uczestnikom Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta.

Żeglarski Puchar Trójmiasta to wydarzenie organizowane przez Pomorski Związek Żeglarski. Regaty otwierają cykl Pucharu Bałtyku Południowego na Zatoce Gdańskiej, a gospodarzami imprezy są miasta Gdańsk, Gdynia i Sopot.

Jest to doskonała okazja do spotkania miłośników żeglarstwa i wspólnego przywitania nowego sezonu. Zachęcamy do zgłaszania załóg za pośrednictwem strony: www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl oraz do pobrania oficjalnej aplikacji Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta – Eventory, dzięki której można dołączyć do wydarzenia i być na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami dotyczącymi regat!

Zapraszamy do udziału!

Oceń