Together Magazyn » Sport » Zostawił z rufą ponad 70 000 mil morskich

Zostawił z rufą ponad 70 000 mil morskich

Był na Karaibach, pływał po Oceanie Spokojnym i okrążył kulę ziemską – 18 czerwca jacht S/Y SANADA pod dowództwem kapitana Witolda Stempkowskiego zawinie do Gdyni.

Od 2011 roku TSC, firma znana na rynku celulozowo-papierniczym jako dostawca nowoczesnych technologii, specjalnych środków chemicznych, makulatury oraz papieru regularnie organizuje wyprawy żeglarskie pod ogólną nazwą „Paper Ribbon”.

Rejsy po morzach i oceanach całego świata odbywają się na pokładzie S/Y SANADA – jachtu, który podczas swoich podróży odwiedził m.in. Wyspy Galapagos, Archipelag Fidżi, czy Papuę Nową Gwineę, za rufą którego pozostało już ponad 70 000 mil morskich. 18 czerwca 2016 roku ta niezwykła jednostka zawinie do Gdyni.

SANADA jest jednym z wielu jachtów zbudowanych i ochrzczonych w stoczni SM Europe na terenie Stoczni Gdańskiej, ale jej liczne podróże oraz związana z nimi działalność na rzecz branży papierniczej nadają jej wyjątkowy, nietypowy charakter. Po rejsie dookoła świata wracamy do portu macierzystego, do Gdyni- . – mówi Kapitan Witold Stempkowski – Zapraszam wszystkich miłośników żeglowania do odwiedzenia mariny w dniu zawinięcia.

Wpłynięcie S/Y SANADA do Gdyńskiej Mariny zaplanowane jest na godzinę 12:00, a jego cumowaniu przy Basenie Zaruskiego będzie towarzyszyć m.in uroczyste powitanie przez Miejską Orkiestrę Dętą z Redy.

Być może już niedługo SANADA wyruszy na kolejną ekspedycję, do której przyłączą się inni pasjonaci żeglowania z całej Europy, jednak zanim to nastąpi, Organizatorzy wydarzenia zachęcają wszystkich zainteresowanych do rodzinnego udziału w powitaniu i zwiedzaniu jachtu.

Sanada

Kapitan Witold Stempkowski żegluje już od przeszło pół wieku. W roku 2015, na Południowym Pacyfiku obchodził swoje 50-lecie żeglowania podczas Rejsu Dookoła Świata. Zdobywane w najróżniejszych zakątkach Ziemi doświadczenie żeglarskie Kapitana dobrze określa przemierzone podczas rejsów po akwenach śródlądowych, morzach oraz oceanach 70 000 mil morskich.

Od 1976 roku Kapitan pozostaje związany z przemysłem papierniczym i z powodzeniem łączy aktywność zawodową, pasję żeglarską oraz różnorodną działalność na rzecz społeczeństwa jako członek stowarzyszeń, inicjator projektów społecznych, działacz sportowy i budowniczy trzech jachtów morskich.

Oceń