Together Magazyn » Aktualności » Rodzinne żeglowanie

Rodzinne żeglowanie

 

Nie każdy wie, że pod Gdańskiem, nad brzegiem Martwej Wisły w Wiślince (gmina Pruszcz Gdański), świetnie prosperuje stanica żeglarska.

Wiślinka to niewielka miejscowość w gminie Pruszcz Gdański, przylegająca do Martwej Wisły, a jednocześnie leżąca na szlaku turystycznym Pętli Żuław, w bezpośrednim sąsiedztwie wielu atrakcji historycznych (Szlak Mennonitów) i przyrodniczych (Obszar Chronionego Krajobrazu Żuław Gdańskich, Wyspa Sobieszewska). Jej potencjał turystyczno-rekreacyjny jest w pełni wykorzystany, dzięki otwartej przed dwoma laty stanicy żeglarskiej.

Nad brzegiem Martwej Wisły powstał kompleks rekreacyjno-szkoleniowy. Znajduje się tu pomost cumowniczy dla ośmiu jednostek, stumetrowy hangar dla sprzętu pływającego, dźwig, a także mniejsze pomosty przeznaczone dla jachtów, łodzi motorowych i kajaków. Zmotoryzowani mają do dyspozycji duży, utwardzony plac z parkingiem. Na terenie przystani jest również wiata rekreacyjna z miejscem na ognisko.

Okoliczny akwen jest dość płytki, a więc bardziej bezpieczny dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z żeglarstwem. Szkolą się tu dzieci, młodzież i dorośli. Powodzenie stanicy jest tak duże, że władze gminy zadecydowały o jej rozbudowie.

Zapraszamy do stanicy żeglarskiej mieszczącej się w Wiślince przy ul. Brzegowej 3

W sezonie 2016 baza jest czynna w:

  • środy i piątki – w godz. 11.00–21.00;
  • soboty – w godz. 10.00–20.00;
  • niedziele – w godz. 10.00–19.00.

Zapisy na zajęcia i dodatkowe informacje:

POZŻ – Leopold Naskręt, tel.: 503 008 271; e-mail: lnaskret@skm.pkp.pl

Kontakt telefoniczny z opiekunem przystani: 511 982 998

Oceń