Together Magazyn » Aktualności » Weekend w Trójmieście 02-03 września
Wydarzenia trójmiasto

Weekend w Trójmieście 02-03 września

Pierwszy weekend września i pierwsze dni jesieni, które pogodowo nas nie rozpieszczają, nie nastrajają też do myślenia o relaksie i odpoczynku. Na jesienną handrę mamy jednak jeszcze dużo czasu! Najbliższe dni warto poświcić na wpólną rozrywę. Podpowiadamy Wam, gdzie warto się wybrać!

Powrót do szkoły

Powrót do szkoły jest nieunikniony, z tego względu Galeria Zaspa postanowiła zadbać o jego bezpieczny przebieg poprzez akcję „Bezpieczny powrót do szkoły z Galerią Zaspa”. W sobotę najmłodsi, którzy odwiedzą Galerię Zaspa będą mogli wziąć udział w zabawach i grach o nauce zasad bezpiecznego poruszania się po ulicach oraz udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym.

Na uczestników czekają cztery tematyczne stacje, gdzie za aktywny udział w przygotowanych atrakcjach i wykazanie się wiedzą będą mogli zbierać pieczątki do specjalnych dzienniczków szkolnych. Osoby, które uzbierają cały komplet pieczątek, wezmą udział w losowaniu nagród rzeczowych, pasujących do szkolnej wyprawki!
Centrum Handlowe Auchan w Porcie Rumia przygotowało, dla najmłodszych w dniach 2-3 września warsztaty z tworzenia przyborników na biurka, które przywrócą ład i porządek wśród szkolnych przyborów. Wykonane prace z pewnością rozweselą przestrzeń na biurku i pozwolą ją uporządkować. Celem warsztatów jest nie tylko zabawa i rozwijanie zdolności manualnych dzieci, ale również szerzenie świadomości ekologicznej. Prace powstaną z resztek materiałów i elementów dostępnych w każdym domu. Powtórne wykorzystywanie niepotrzebnych rzeczy pozwoli zrozumeć, że dzięki wyobraźni zyskują one nowe życie. Kreatywnie, kolorowo i oszczędnie!

Tworzenie własnej sztuki

Ci, dla których tworzenie jest relaksem i pasją, mają w ten weekend ciekawy wybór. Mogą się wybrać do Muzeum Miasta Gdyni, które na jeden dzień zmieni się w pracownię meblarską. Podczas rodzinnych warsztatów MebloKREACJA będzie można stworzyć wyjątkowe prototypy stołów, krzeseł i sof. Wykorzystywane zostaną do tego celu nietypowe materiały, przecież meble nie muszą być oczywiste!

Kolonia Artystów wraz z Agatą Markos zapraszają natomiast na dwa dni warsztatów rzeźbiarskich, podczas których będzie można doświadczyć kontaktu z gliną i naturą. Motywem przewodnim będą zwierzęta oraz interpretacja ich środowiska.

Dla miłośników zwierząt

W sobotę i niedzielę nadarzy się świetna okazja, by całymi rodzinami podziwiać i dopingować psich sportowców. Zawody psiej zwinności w Kolibkach zapowiadają dwa dni, pełne prawdziwych emocji, psich zwinności, pokazów niezwykłej nici porozumienia między czworonogimi zawodnikami, a ich właścicielami. W programie przewidziane są konkurencje sportowe na torze przeszkód. Zawodnicy agility w zespołach (przewodnik i pies) będą walczyć o tytuł zwycięzcy w 8 konkurencjach.

Pszczółki natomiast przygotowały na niedzielę gratkę dla miłośników pszczół i miodu pszczółkowskiego, który został wpisany na listę produktów tradycyjnych Województwa Pomorskiego! Święto Miodu Pszczółkowskiego to cały dzień atrakcji dla dużych i małych: Pszczele Miasteczko Edukacyjne, karuzele, bańki mydlane, park rozrywki, występy KGW Żeliwsławki i KGW Skowarcz, pokaz tańca towarzyskiego, kabaret Koń Polski, koncerty zespołów Mariusza Przybylskiego, zespołu Lecimy i Szymona Wydry z Carpe Diem.

To nie koniec atrakcji…
Najbliższy weekend to także moc atrakcji o charakterze teatralnym, sportowym i czysto zabawowym. Zerknijcie do naszego kalendarium: https://togethermagazyn.pl/wydarzenia/

Oceń