Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jakie są długoterminowe korzyści regularnej higieny wymion dla produktywności mlecznej?
krowa na polu

Jakie są długoterminowe korzyści regularnej higieny wymion dla produktywności mlecznej?

Regularne dbanie o higienę wymion krowy mlecznej ma duży wpływ na utrzymanie bydła w dobrej kondycji zdrowotnej. Co więcej, zaniedbanie krowy może mieć destrukcyjne skutki wynikające z infekcji bakteryjnych, które rozwijają się na skutek braku odpowiedniej higieny wymion. Właśnie dlatego, warto poruszyć temat tego, jaki wpływ ma regularne dbanie o higienę wymion na produktywność mleczną bydła.

Dlaczego higiena poudojowa u krów jest niezwykle ważna?

Świadomość dotycząca higieny bydła zwiększa się każdego roku na skutek przeprowadzonych badań, a także samodzielnych obserwacji rolników. Właśnie dlatego, coraz więcej osób przykłada swoje starania do zadbania o prawidłową higienę zwierząt, a co za tym idzie, higiena poudojowa u krów znacząco się poprawia. W kwestii tego, dlaczego warto dbać o wymiona krowy, należy wymienić możliwość zapobiegania powstawaniu schorzeń, które mają wpływ na zdrowie, a także jakość mleka otrzymywanego od krowy. Higiena poudojowa u krów zmniejsza ryzyko powstawania stanu zapalnego wymion, który ma bezpośrednie przełożenie na wydajność mleczną krowy.

Ze względu na rozwój produktów do ochrony, możliwe jest zakupienie specjalnych bolusów oraz preparatów, które podawane są po udoju krów. Sama higiena poudojowa u krów oraz pielęgnacja wymion, https://farmino.pl/krowy/pielegnacja-wymion w obecnych czasach może zostać wykonana w szybki sposób, dlatego każda osoba hodująca bydło bez problemu może przeprowadzić pielęgnację wymion zaraz po wydojeniu krowy. Warto dodać, że pomimo tego, że higiena poudojowa u krów jest kosztowna, to w ogólnym rozrachunku, stosowanie środków pomaga w zmniejszeniu ryzyka wystąpienia chorób wymion, które jest niezwykle kosztowne.

Higiena poudojowa u krów — jakie środki okażą się przydatne?

Prawidłowe przeprowadzenie higieny poudojowej wymaga od nas sięgnięcia po najlepsze środki, a takim niewątpliwie jest lodinedip, czyli środek zawierający wysoką zawartość cząsteczek jodu. Z jego pomocą, możliwe jest zapobieganiu mastitis, czyli stanu zapalnego wymion. Korzystając ze specjalistycznych środków, higiena poudojowa u krów pomaga w zwiększeniu produkcji mleka, dzięki czemu wydajność krowy znacząco się poprawia. Wybierając środki do pielęgnacji wymion, warto skorzystać z oferty https://farmino.pl, czyli profesjonalnego sklepu zajmującego się dystrybucją najlepszych środków pielęgnacyjnych dla bydła oraz innych gatunków zwierząt hodowlanych.

5/5 – (1 głosów)