Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Zabiegi na podwójny podbródek – usuń nadmiar tkanki tłuszczowej z okolic szyi i brody!
usuwaniepodbrodkabienkowscyclinicbydgoszcz

Zabiegi na podwójny podbródek – usuń nadmiar tkanki tłuszczowej z okolic szyi i brody!

Drugi podbródek to defekt urodowy, który wbrew pozorom nie dotyczy wyłącznie kobiet z nadwagą i otyłością. Nadmierne nagromadzenie tłuszczu w rejonie pod brodą to kompleks także szczupłych pań, bez nadprogramowych kilogramów.

W opinii specjalistów z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy, do najskuteczniejszych zabiegów redukujących podwójny podbródek zalicza się lipolizę iniekcyjną oraz radiofrekwencję z ultradźwiękami Accent Prime. Jakie efekty terapeutyczne oferują te zabiegi?

Spis treści:

Skąd bierze się drugi podbródek? Źródło problemu

Lipoliza iniekcyjna – ekspresowo niweluje podwójny podbródek

Radiofrekwencja Accent Prime – pozbądź się drugiego podbródka dzięki mocy infradźwięków

Skąd bierze się drugi podbródek? Źródło problemu

Podwójny podbródek to problem natury estetycznej, który objawia się nadmiernym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej między gardłem a brodą. Jedną z najczęstszych przyczyn wystąpienia tego typu niedoskonałości jest brak ruchu (nadwaga, otyłość), ale nie tylko! Drugi podbródek może mieć podłoże genetyczne, być cechą budowy anatomicznej czy skutkiem przyjmowania nieprawidłowej postawy ciała, która skutkuje wiotczeniem mięśni. Innym czynnikiem sprawczym jest proces starzenia się organizmu. Dodatkowy podbródek często jest rezultatem niewłaściwej diety, obfitującej w alkohol, cukier i sól – te produkty spożywcze sprzyjają zatrzymywaniu wody przez organizm, co nierzadko powoduje opuchliznę twarzy. Jak odzyskać wyraźny owal i zniwelować podwójny podbródek?

Lipoliza iniekcyjna – ekspresowo niweluje podwójny podbródek

Lipoliza iniekcyjna to niechirurgiczny zabieg o niskim stopniu inwazyjności, który doskonale usuwa miejscowo nagromadzoną tkankę tłuszczową bez bólu (dzięki znieczuleniu) czy ryzyka wystąpienia wielu skutków ubocznych. Procedura polega na wstrzyknięciu w problematyczny obszar specjalnego preparatu rozpuszczającego tłuszcz (w ściśle ustalonej dawce), który następnie jest wydalany z organizmu wraz z naturalnymi, metabolicznymi przemianami. W zależności od ilości tkanki tłuszczowej na szyi, lipoliza podwójnego podbródka trwa około 20-40 minut. Efekt finalny jest widoczny po około 3 tygodniach od zabiegu. Co ważne, lipoliza nie wymaga okresu rekonwalescencji – nie musimy więc rezygnować z codziennych aktywności ani brać kilkudniowego urlopu w pracy. 

Radiofrekwencja Accent Prime – pozbądź się drugiego podbródka dzięki mocy infradźwięków

Kolejny rekomendowany zabieg na podwójny podbródek to radiofrekwencja z ultradźwiękami Accent Prime. Opatentowana technologia ultradźwięków, na której opiera się ta nowoczesna platforma zabiegowa, pozwala szybko i równomiernie rozgrzać tkanki w bezpieczny sposób do 45-60 stopni Celsjusza. Dzięki wysokiej temperaturze miejscowo nagromadzona tkanka tłuszczowa zostaje szybko zniwelowana. Głowica może pracować także zimnymi ultradźwiękami lub w systemie mieszanym, co zwiększa efektywność terapii. Energia fal radiowych nie tylko usuwa depozyty tłuszczu, lecz także pobudza produkcję włókien kolagenowych i elastynowych przez fibroblasty. Dzięki temu bezinwazyjnemu liftingowi poprawia się owal twarzy, a wiotka skóra pod brodą odzyskuje młodzieńczą jędrność. Wszystko to jest możliwe bez użycia skalpela! Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów zalecane są 2-3 zabiegi lipolizy iniekcyjnej.

Podsumowując, współczesna medycyna estetyczna rozwiązuje niemal każdy problem urodowy, wspierając w walce z kompleksami kobiety oraz mężczyzn w różnym wieku. Oferuje bezpieczne i wysoce efektywne zabiegi o znikomym stopniu inwazyjności, dzięki którym możemy w prosty sposób wysmuklić szyję i poprawić owal twarzy bez ingerencji chirurgicznej, długiej rekonwalescencji oraz konieczności hospitalizacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na temat likwidacji podwójnego podbródka za pomocą lipolizy, radiofrekwencji lub interesują Cię inne zabiegi medycyny estetycznej, odwiedź koniecznie stronę internetową: https://bienkowscyclinic.pl/

Oceń