Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak wybrać odpowiedni materac?
photo--cda

Jak wybrać odpowiedni materac?

Sen, tak często przez nas bagatelizowany, ma ogromne znaczenie dla prawidłowej pracy całego organizmu. Zwłaszcza układu immunologicznego, hormonalnego i nerwowego. Dlatego warto zwrócić większą uwagę nie tylko na to, ile godzin śpimy, ale także na rodzaj podłoża, które służy do nocnej regeneracji. Jak wybrać materac, który sprawi, że każdego dnia będziemy budzić się wypoczęci? Podpowiadamy!

Czym się kierować przy wyborze materaca?

Choć wybór odpowiedniego podłoża do spania nie wydaje się specjalnie skomplikowany, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników takich jak waga, wzrost, budowa ciała, stan zdrowia oraz indywidualne preferencje. Dobierając rodzaj materaca, trzeba mieć na uwadze także to, kto będzie z niego korzystał. Użytkownikom o dużej różnicy wagowej poleca się w szczególności dwa produkty o różnej twardości zamknięte w jednym pokrowcu lub materac hybrydowy.

Nie bez znaczenia jest także cena. Warto jednak pamiętać, że zakup materaca to inwestycja na lata. Najtańszy produkt może nie spełnić do końca naszych oczekiwań związanych z komfortem oraz żywotnością.

Najpopularniejsze rodzaje materacy

Piankowe

To jedne z najpopularniejszych materacy na rynku. Dzielą się na termoelastyczne oraz wysokoelastyczne. Pierwsze reagują na temperaturę ciała użytkownika. Błyskawicznie dopasowują się naturalnych krzywizn kręgosłupa, a następnie wracają do pierwotnego kształtu. Drugie posiadają specjalne systemy nacięć, które regulują stopień „zapadania się” w zależności od miejsca. Są przy tym bardzo odporne na zniekształcenia.

Sprężynowe kieszeniowe

Tradycyjne materace sprężynowe są wypierane z rynku przez nowoczesne materace kieszeniowe, w których każda sprężyna znajduje się w kieszonce wykonanej z wysokiej jakości materiału tekstylnego. To rozwiązanie, które pozwoliło wyeliminować problem skrzypienia lub zbyt dużego przenoszenia drgań. Materace typu pocket lub multipocket posiadają różne oznaczenia twardości, gdzie H1 oznacza produkt przeznaczony dla najlżejszych użytkowników (do 60 kilogramów), a H5 dla osób powyżej 100 kilogramów.

Hybrydowe

Coraz większą popularnością cieszą się materace łączące miękkość pianki z elastycznością sprężyn. To jedne z najnowocześniejszych produktów na rynku, które wykorzystują technologie testowane przez… astronautów. Materac hybrydowy doskonale redukuje drgania, dlatego jest szczególnie polecany do łóżek dwuosobowych.

Gdzie szukać odpowiedniego materaca?

Choć wciąż wiele osób, poszukując idealnego materaca, kieruje pierwsze kroki do sklepu stacjonarnego, coraz więcej konsumentów wybiera materace online. W sklepie internetowym coraz częściej można poczuć się jak w tradycyjnym sklepie. Dzięki dokładnym opisom produktów, zdjęciom oraz artykułom poradnikowym, które ułatwiają wybór odpowiedniego produktu. Klienci, którzy robią zakupy online, cenią także szybką i bezpieczną dostawę pod drzwi, która w przypadku zakupów w sklepach stacjonarnych, może stanowić pewne wyzwanie (szczególnie gdy nie posiadamy dużego samochodu).

Oceń