Together Magazyn » Aktualności » Pracownia MOMARTE – odkryj potencjał twórczy

Pracownia MOMARTE – odkryj potencjał twórczy

Odkrywanie pasji artystycznej może być wspaniałym wyzwaniem. Działająca w Gdańsku pracownia MOMARTE umożliwia realizację takiego zadania. Tutaj można zasmakować prawdziwej pracy twórczej i wziąć przykład z artystów.

Spośród miejsc związanych ze sztuką w Trójmieście, pracownia MOMARTE z pewnością zasługuje na szczególną uwagę. Jest to miejsce, w którym pasjonaci malarstwa czy rysunku odnajdą swoje natchnienie, ale również mogą udoskonalić swój warsztat. Oprócz podziwiania galerii obrazów współczesnych młodych twórców, w pracowni można spróbować swoich sił przy sztaludze. Pierwotnie pracownia należała do Franciszka Duszeńki; obecnie prowadzi ją Marta Tomaszewska-Gruszka – artysta plastyk, malarka.

Co istotne, poszczególne zajęcia są dedykowane osobom w różnym wieku. Jeśli rodzice dostrzegają potencjał artystyczny u swoich dzieci, nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbowały one przygody ze sztuką. Dzięki zajęciom w pracowni MOMARTE, nawet najmłodsi miłośnicy sztuki, już od szóstego roku życia, mogą rozwijać swoje zamiłowania. Sprzyja temu starannie dobrany program zajęć praktycznych.

KURS RYSUNKU I MALARSTWA – jest przeznaczony dla młodzieży i dorosłych. To znakomity pomysł zarówno na realizację swoich upodobań artystycznych, jak i doskonalenie umiejętności. Jeśli chodzi o praktyczne aspekty takiego kursu, to warto podkreślić, że stanowi on wartościową formę przygotowań do egzaminów wstępnych na politechnikę czy ASP. Zajęcia odbywają się w środy (godz. 15.00–19.00) i soboty (9.00–12.00).

GRAFIKA – ten kurs obejmuje serię zajęć dla młodzieży. Prowadzony jest w niewielkich grupach (maks. 12-osobowych). Można wybrać jeden spośród dwóch tematów kursów – „Monotypia i techniki łączone” lub „Linoryt”. Materiały zapewnia organizator.

ZAJĘCIA KREATYWNE – tutaj młodsze i starsze dzieci mogą się zaznajomić z różnorodnymi technikami artystycznymi. Niepodważalną zaletą tego kursu jest rozwijanie potencjału kreatywności u dzieci. Zajęcia kreatywne mogą być najlepszym sposobem na twórcze spędzenie niezapomnianych wakacji w mieście. Z zajęć można skorzystać w soboty (dzieci w wieku 6–9 lat: godz. 10.30–12.00; dzieci w wieku 10–13 lat: godz. 12.30–14.00).

Warto również zwiedzić galerię obrazów młodych artystów z Polski i zagranicy. Latem jest ona czynna codziennie w godzinach 12.00–19.00.

Oceń