Together Magazyn » Aktualności » Akademia Piłkarska „Pomorzanin”

Akademia Piłkarska „Pomorzanin”

Akademia Piłkarska „Pomorzanin” zaprasza najmłodszych mieszkańców Trójmiasta na treningi w Przedszkolu Sportowym „Pomorzanina”. Klub przyjmuje zarówno chłopców, jak i dziewczynki. Nabory właśnie się rozpoczęły.

Najnowsza inicjatywa skierowana jest do dzieci w wieku 3–7 lat. Celem klubu jest zachęcenie dzieci do uprawiania sportu od najmłodszych lat życia. Zajęcia sportowe prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę szkoleniową.

5655c4d3e9f24

Na treningach, dzieci będą nie tylko zapoznawać się z podstawami danej dyscypliny sportu, ale także rozwijać koordynację ruchową, uczyć się zasad fair play i wzajemnego szacunku. Sport, oprócz tego, że przynosi wiele korzyści zdrowotnych, umożliwia nawiązywanie przyjaźni. Ponadto dzieci będą miały możliwość spędzania czasu w gronie rówieśników, a nie przed komputerem – wymienia zalety Filip Rozborski, prezes „Pomorzanina”.

W Gdańsku i Gdyni klub będzie prowadził treningi ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej. Będzie to wprowadzenie do treningów stricte piłkarskich, które akademia prowadzi po ukończeniu wieku przedszkolnego. Dodatkowo w samym Gdańsku odbywać się będą zajęcia z judo i nauki pływania.

Zajęcia prowadzone będą głównie w formie gier i zabaw. Ze względu na dbałość o efektywność treningu, liczba biorących w nim udział nie powinna przekraczać czternastu osób. Z dziećmi pracować będą młodzi i kontaktowi trenerzy, którzy – aby uatrakcyjnić zajęcia – będą wprowadzać dzieci także w świat bajek, tak aby nauka gry była połączona z zabawą.

Treningi odbywają się w okresie letnim na boiskach otwartych, a w okresie zimowym w salach gimnastycznych. Co ważne, do dyspozycji klubu jest m.in. nowo otwarte boisko ze sztuczną murawą w Gdyni , a w Gdańsku obiekty w najnowocześniejszym centrum sportowym w Trójmieście – w sali Sportstacja oraz na basenie Aquastacja w budynku Alchemii – w alei Grunwaldzkiej 411. Dzięki możliwości treningu w takich obiektach, dzieci i ich opiekunowie nie będą musieli martwić się o komfort przeprowadzanych zajęć.

Co ciekawe, klub uruchomił na swojej stronie internetowej specjalną zakładkę pod adresem www.przedszkole.pomorzanin.info, gdzie możecie Państwo przeczytać więcej informacji na temat programu przedszkola, ale także zapoznać się z odpowiedziami na najczęściej zadawane przez rodziców pytania. Na stronie prowadzone są również zapisy do klubu, ponadto można przeczytać najświeższe aktualności, zobaczyć fotorelacje czy pobrać tapety na pulpit.

Wydaje się, że najnowsza propozycja „Pomorzanina” to doskonały pomysł i świetna forma zajęć pozalekcyjnych dla wszystkich dzieci. Biorąc pod uwagę młodą i wykwalifikowaną kadrę trenerską oraz pasję, dzięki której szkoleniowcy ochoczo wykonują swoją pracę z dziećmi, Przedszkole Sportowe „Pomorzanina” zapowiada się na najlepsze miejsce do rozwoju sportowego Państwa dzieci.

Akademia Piłkarska „Pomorzanin” działa na terenie Trójmiasta od dwóch lat. Jest współorganizatorem m.in. Ligi Małych Mistrzów, w której zimą rywalizuje ponad trzydzieści zespołów, a także campów sportowych. Obecnie w szkółce trenuje ponad siedemdziesięcioro dzieci, zarówno w Gdańsku, jak i w Gdyni. Wysoki poziom szkolenia, przyjazna atmosfera, a przede wszystkim dbałość o rozwój sportowy i zdrowotny dziecka sprawia, że treningi w AP „Pomorzanin” są doskonałą formą spędzania przez nasze pociechy wolnego czasu.

Zapisy odbywają się przez stronę internetową klubu: www.pomorzanin.info. Tam znajdziecie Państwo również szczegółowe informacje o „Pomorzaninie”. Więcej informacji udziela również Filip Rozborski telefonicznie pod numerem 501 182 258 lub mailowo: klub@pomorzanin.info.

Oceń