Together Magazyn » Aktualności » ARTCAST – wyjątkowa seria podcastów o sztuce współczesnej nadawanych z CSW Łaźnia

ARTCAST – wyjątkowa seria podcastów o sztuce współczesnej nadawanych z CSW Łaźnia

ARTCAST to podcast o sztuce współczesnej, gdzie głos mają przede wszystkim artyści i artystki! Zapraszani twórcy przepytywani są na różne tematy – od bieżącej sytuacji społecznej i politycznej, przez kondycję kultury współczesnej po sens sztuki. Ujawniają swoje opinie, poglądy i wizje. Każdy odcinek to inne zagadnienie i inny twórca lub twórczyni. Jeśli intryguje cię, co artysta miał na myśli, zapraszamy do aktywnego odsłuchiwania! Uwaga: Można polemizować, można komentować!

Najnowszy podcast zostanie wyemitowany 28 listopada 2020 o 10.00 na antenie internetowego Radia Kapitał, a od poniedziałku 30.12.2020 będzie dostępny w serwisach Soundcloud, Spotify i na stronie www.laznia.pl.

Kto będzie gościem? Pani Magdalena Danaj (https://porysunki.com/), która pisze o sobie tak:

Jestem rysowniczką i ilustratorką, w swoich pracach mocno zorientowaną na tekst. Nic dziwnego, skończyłam filologie polską i prawie zostałam teatrologiem, prawie filmoznawczynią, przez pewien czas byłam dziennikarką, a nawet babką od pijaru. Potem próbowałam być grafikiem, ale to zadanie dla tytanów, więc postanowiłam po prostu rysować.
Jestem starym dzieckiem internetu: najpierw bloga, potem Facebooka, dzisiaj raczej Instagrama. Pod nazwą Porysunki tworzę już ponad 12 lat. Współpracowałam z wieloma podmiotami artystycznie i komercyjnie. Jestem do wynajęcia, ale nie przestaję rysować dla siebie. Stąd na tej stronie możecie nabyć moje prace, które wykonałam tylko i wyłącznie z przyjemności. Nikt mnie nie zmuszał!
Moje porysunki występowały na plakatach, okładkach książek i płyt, na opakowaniach czekolady, jako murale, na ubraniach, w kalendarzach, a nawet na bezglutenowych chlebach. Kocham tę robotę i nadal mi mało. Zapraszam do współpracy!

Zatrute źródło, Magda Danaj, Porysunki, 2020

A my zapraszamy do wysłuchania już nagranych materiałów:

Zapraszamy do słuchania!

Podcasty znajdują na Soundcloudzie: Soundcloud.com/csw_laznia. Kolejne odcinki można podejrzeć na: https://www.laznia.pl/wydarzenia/artcast-820/

Grafika Jan Rosiek

5/5 – (2 głosów)