Together Magazyn » Aktualności » Pomorskie nieoczywiste. Nordic walking
EAE-CC-B-DD-DBCDC

Pomorskie nieoczywiste. Nordic walking

Zima w pomorskiem nie musi oznaczać nudy. Nie ma śniegu ? To nic znajdziemy i na to sposób.

Nordic walking to aktywność polegająca na marszu ze specjalnymi kijkami. Podczas takiego spaceru pracuje 90 procent mięśni naszego ciała, a do tego możemy podziwiać piękne krajobrazy. Ta forma ruchu zyskała bardzo dużą popularność i pojawiły się nawet oznakowane szlaki dla takich wędrówek.

P
pomorskie.travel 
P
pomorskie.travel 

W naszym województwie najwięcej tras znajdziemy w powiecie kartuskim. Mamy ich dużo, bo ponad 190 kilometrów. Jest to aktywność, z której możemy korzystać cały rok niezależnie od pogody.  Wyznaczone szlaki dla miłośników kijków różnią się długością i trudnością, więc na pewno każdy znajdzie dla siebie odpowiedni poziom zaawansowania. Na trasach znajdują się tablice informacyjne z wykresami hipsometrycznymi. Swoją przygodę możemy zacząć w kilkunastu miejscach naszego regionu, takich jak: Żukowo, Polewo, Ostrzyce, Chmielno, Pomieczyno, Sierakowice, Kartuzy i Kościerzyna. Dostępna infrastruktura przy szlakach pozwoli nam na niezapomniany wypoczynek na łonie natury z widokiem na lasy, jeziora, pola czy łąki. Aktywność fizyczna zostaje połączona z relaksem poprzez piękne otoczenie i krajobrazy. Kto z nas w dzisiejszych czasach nie potrzebuje takiego wyciszenia.

P
pomorskie.travel 

Szczegółowe opisy tras znajdziecie na stronie https://pomorskie.travel/pl_PL/aktywnie-nordic_walking-trasy_piesze-nordic_walking_na_kaszubach_p_nocnych

Zachęcamy do takiej formy wypoczynku, która poprawia sprawność fizyczną i buduje odporność, która to w czasie pandemii jest potrzebna jeszcze bardziej. 

Oceń