Together Magazyn » Aktualności » Bezpieczny powrót do szkoły z Galerią Zaspa

Bezpieczny powrót do szkoły z Galerią Zaspa

Koniec wakacji może być przyjemny, radosny i pełen zabawy – a Galeria Zaspa udowodni to już w najbliższą sobotę. Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, 1 września odbędzie się wyjątkowe, rodzinne wydarzenie pod hasłem „Bezpieczny powrót do szkoły”. Na uczniów, ale także całe ich rodziny, czeka mnóstwo ciekawych atrakcji i upominków.

Impreza odbędzie się już w najbliższą sobotę, 1 września, w godz. 11:00 – 17:00. Motywem przewodnim wydarzenia będzie bezpieczeństwo na drodze, a wszystko to podane w przystępnej, rozrywkowej, ale też bardzo pouczającej formie. Jedną z głównych atrakcji będzie Miasteczko Drogowe, stworzone we współpracy ze Strażą Miejską z Gdańska. Na jego terenie wszystkie dzieci będą mogły poprzez gry, zabawy i liczne konkurencje poznać najważniejsze przepisy ruchu drogowego. Temat bezpiecznego poruszania się po drodze będzie kontynuowany przez instalację pod hasłem „Bezpieczeństwo – moje drugie imię”, przygotowaną przez AmberOne, właściciela i zarządcę autostrady A1. Dzieci będą mogły poprzez interaktywne gry uświadomić sobie, jak wiele ważnych decyzji muszą samodzielnie i odpowiedzialnie podejmować będąc uczestnikami ruchu drogowego jako piesi. Pomoże im w tym m.in. interaktywna gra „Droga do szkoły”. Druga z zabaw, „Ambroży w podróży”, polegająca na pokonaniu jak największego dystansu samochodem na autostradzie, będzie sprawdzała także wiedzę z zakresu pierwszej pomocy oraz zasad bezpiecznego poruszania się na drodze. Dodatkowo będzie można również przetestować swoją pamięć, spostrzegawczość i zdolność logicznego myślenia. Dla wszystkich, którzy zechcą zmierzyć się w powyższych konkurencjach, zostały przygotowane upominki – odblaskowe kamizelki, w których każdy będzie doskonale widoczny na drodze, nawet po zmroku.


Ale to nie koniec niespodzianek, jakie w tym wyjątkowym dniu Galeria Zaspa przygotowała dla swoich najmłodszych gości. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych, w trakcie których wykonają niezbędniki uczniowskie na powitanie szkoły: szkolną czapkę, zakładkę do książek oraz tytę na słodycze. Aby utrwalić ten moment, na miejscu wydarzenia stać będzie fotobudka, w której wszyscy chętni będą mogli sfotografować się z wykonanymi przez siebie przedmiotami. Z tych zdjęć powstanie później pamiątkowa galeria pt. „Nasi uczniowie”, którą będzie można podziwiać na facebookowym profilu Galerii Zaspa.
W podziękowaniu za udział w warsztatach, każdy z jego uczestników będzie mógł wypełnić przygotowaną przez siebie tytkę słodkimi smakołykami.

Impreza jest otwarta i bezpłatna dla wszystkich. Galeria Zaspa w dniu wydarzenia czynna będzie w stałych godzinach od 9:00 do 21:00. Dodatkowe informacje na temat „Bezpiecznego powrotu do szkoły” można znaleźć na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/2186811748264553/

Oceń