Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Ogród i taras z pomysłem – sposoby na ładną i tanią aranżację.
fotel-wiszacy-cykoria

Ogród i taras z pomysłem – sposoby na ładną i tanią aranżację.

Wiosna tuż za rogiem. Warto więc pomyśleć o modnej, funkcjonalnej i ponadczasowej aranżacji tarasu, balkonu bądź ogrodu. Takiej, w której najchętniej spędziłbyś każdą wolną chwilę, popijając kawę, napawając się pierwszymi promieniami słońca. Nie trudno zauważyć, że przebywanie na świeżym powietrzu, dotlenienie się i relaks w ogrodzie zawsze pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Masz ogród bądź taras, ale jest on nie do końca zagospodarowany? My znamy odpowiednie sposoby na ładną i tanią aranżację!

Taras można określić za część wspólną zarówno ogrodu, jak i salonu. To właśnie na nim koncentruje się życie towarzyskie w miesiącach wiosennych i letnich, spędzając czas na grillowaniu i biesiadowaniu. Jest także miejscem szczególnym, stanowiącym oazę spokoju i odprężenia.  

Odpowiednie meble ogrodowe

Chciałbyś spędzać czas z rodziną na wolnym powietrzu, ale nie posiadasz jeszcze odpowiednich mebli ogrodowych? Sprawdź jakie modele pozwolą Ci się cieszyć wolną chwilą na świeżym powietrzu bez żadnych zmartwień.

Meble ogrodowe metalowe

Ich cechą wyróżniającą jest stalowa konstrukcja, która zapewnia trwałość, niezniszczalność i odporność na działanie czynników zewnętrznych. Jak to możliwe? Metalowe meble ogrodowe zwykle są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Są zabezpieczone odpowiednimi środkami i impregnatami, które uniemożliwiają ich korozję. Dzięki czemu domownicy będą cieszyć się z ich użytkowania przez wiele długich lat. Ponadto tak wykonane meble ogrodowe nie potrzebują schronienia podczas zmieniających się pór roku, co szczególnie uszczęśliwi osoby nieposiadające przestrzeni do ich przechowywania – garażu bądź składziku.    

Meble ogrodowe metalowe są ponadczasowe. Ich prosta, nieskomplikowana, a zarazem minimalistyczna konstrukcja pozwala wpisać się w każdy styl ogrodu, tarasu bądź balkonu. Aktualnie, najbardziej popularnymi modelami mebli ogrodowych są te, których siedzisko jest miękkie i wygodne. Ponadto zostało pokryte wytrzymałymi tkaninami, świetnie zachowującymi swoje właściwości – utrudniając wchłanianie cieczy, ułatwiając czyszczenie czy też będąc odpornymi na płowienie.
To doskonałe rozwiązanie dla przestronnych tarasów, ogrodów bądź balkonów.

zestaw-mebli-ogrodowych-marcelo

Wiszące fotele ogrodowe

Odpowiednie zaaranżowanie balkonu jest nie lada wyzwaniem – szczególnie kiedy nie dysponujemy zbyt dużą powierzchnią. Idealnie zagospodarowana przestrzeń stanie się doskonałym miejscem na relaks z kawą czy też z książką w ręce. Dlatego alternatywą dla małych balkonów są wszelkiego rodzaju fotele wiszące, które zapewnią należyty komfort podczas wypoczynku.
Po pierwsze – fotele te są bardzo wygodne, po drugie – z powodzeniem stają się ozdobą każdego balkonu bądź tarasu. Ich design podbił serca tysiąca użytkowników!
Ich charakterystyczne siedziska wykonywane są najczęściej z technorattanu – materiału, który doskonale imituje rattan. Jednak ma on wiele więcej cennych właściwości. Najważniejszą z nich jest niezwykła łatwość w ich czyszczeniu oraz zachowaniu należytej czystości. Meble ogrodowe z technorattanu są także wytrzymałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych. Ich „kokony” wyściełane są miękkimi poduszkami, które z łatwością możesz ściągnąć, wyprać bądź ułożyć w dowolnej pozycji – tak jak Ci wygodnie.
Stalowa konstrukcja, na której zostało umieszczone siedzisko zapewnia stabilne i wytrzymałe oparcie, pozwalające na bujanie się podczas relaksu.

fotel-wiszacy-red

Dla niezwykle małych bądź nieustawnych balkonów również została stworzona alternatywa, która szczególnie spodoba się miłośnikom egzotycznych rozwiązań – hamaki bądź fotele brazylijskie. To właśnie dzięki nim natychmiast odczujemy wakacyjny klimat i to prawie nie wychodząc z domu!

Oceń