Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Wózki 3w1, czyli uniwersalne rozwiązanie dla zabieganych rodziców

Wózki 3w1, czyli uniwersalne rozwiązanie dla zabieganych rodziców

Zakup wózka dziecięcego to z reguły decyzja na lata. Każdy rodzic, który decyduje się na zakup takiego wózka, musi zastanowić się, na jaki zestaw chce się zdecydować. Najprawdopodobniej taki wózek będzie używany od narodzin dziecka, co wyklucza możliwość zakupienia samej gondolki. Później – dobrze byłoby móc używać takiego wózka, gdy dziecko będzie już potrafiło siedzieć. W przypadku fotelika dziecięcego – możliwość zamocowania go na stelażu również byłaby świetna, pytanie – czy da się to zrobić?

Okazuje się, że tak! Montaż fotelika samochodowego z grupy 0+ na stelażu jest możliwy, dlatego też producenci i sklepy związane z branżą dziecięcą często oferują warianty 3w1. Wariant „wózek 3w1” to nic innego, jak wózek spacerowy, głęboki i gondola w jednym zestawie. Zakup takiego zestawu wiąże się z pewnym komfortem, gdyż dzięki niemu rodzic ma pewność, że wszystkie elementy będą kompatybilne ze sobą.

Spacerówka dla starszego dziecka

W zestawie 3w1 znajduje się między innymi spacerówka, czyli siedzisko spacerowe. W zależności od tego, jak skonstruowany jest wózek dziecięcy, uzyskanie kształtu i funkcjonalności spacerówki będzie wynikać z konieczności przekształcenia gondolki. Jest to bardzo wygodny wariant, jednak nie każdy wózek go oferuje.

Spacerówka jest przeznaczona dla starszych dzieci, potrafiących już siedzieć. Niemniej jednak, warto jest zorientować się, czy dana spacerówka oferuje funkcję rozkładania do pozycji leżącej, bo jeśli tak, to nie będzie problemu, aby korzystał z niej także noworodek.

Gondola dla noworodka

Gondola, a konkretnie – wózek głęboki – to pewny typ dla każdego nowo narodzonego dziecka. Płaska, wygodna pozycja zapewnia dziecku idealną pozycję do spania i podróżowania, a stosowane w gondolach systemy wentylacji zapewnią dziecku najwyższy komfort termiczny. Niektóre gondole posiadają również możliwość zmiany pozycji materacyka, co pozwoli rodzicom zapewnić dziecku jeszcze wygodniejsze możliwości podróżowania.

Fotelik samochodowy w zestawie

W zestawie wózka 3w1 jest dołączony fotelik samochodowy – najczęściej dopasowywany pod kątem możliwości montażu na stelażu danego wózka. Jest to wygodne rozwiązanie, gdyż w ten sposób będziemy w stanie wyciągnąć dziecko z samochodu na spacer, bez konieczności podejmowania innych działań. Warto jednak rozeznać się, czy fotelik można mocować bezpośrednio na stelażu, czy też trzeba użyć adaptera – a jeśli tak, to czy jest on dostępny w zestawie.

Jeśli poszukujesz wózków 3 w 1, zapoznaj się z ofertą https://kinderprams.pl/15-zestawy-3w1

Oceń