Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Altanka drewniana w ogródku działkowym – czyli jak przyjemnie spędzać czas na powietrzu

Altanka drewniana w ogródku działkowym – czyli jak przyjemnie spędzać czas na powietrzu

Ogródki działkowe lata swojej największej popularności święciły około dwóch dekad temu. Wciąż jednak bardzo wielu Polaków ucieka od zgiełku i zmartwienia dużego miasta zostawia za sobą, odpoczywając na tym uroczym skrawku zieleni. Przestrzeń tą, podobnie jak wokół własnego domu, należy umiejętnie zagospodarować. Świetnym pomysłem jest postawienie drewnianej altanki. To tutaj rodzina i przyjaciele będą mogli odpoczywać i spędzać wspólnie czas – uroczo, sielankowo i wygodnie. Dlaczego warto kupić altanę ogrodową na działkę? Oto kilka zalet takiej inwestycji!

Altana z drewna zmieni Twój ogródek działkowy w prywatny park

Tak, jak w sercem parków i skwerów są przepiękne oranżerie lub domki myśliwskie, w których tętni życiem, tak dla ogródka działkowego tę rolę przypisać można altance drewnianej. Ta niepozorna konstrukcja, pozwoli cieszyć się cieniem w upalne dni, uchronić od nagłej ulewy, wygodnie zjeść i napić się w doborowym towarzystwie, a także spędzać czas z dziećmi i seniorami. Ceny altan ogrodowych są dosyć atrakcyjne, zważywszy, że zakup ten ma służyć przez wiele lat – małą altankę można kupić już za niecałe tysiąc złotych. Takie domki ogrodowe montuje się samodzielnie, nie wymagają uciążliwych robót ziemnych ani pozwoleń.

Altanka drewniana – pole do popisu dla amatorów modnych aranżacji

Zazwyczaj ogródek działkowy kojarzy się z rządkami drzewek owocowych, kwiatów itp. Miejsce to wcale nie musi stać się polem uprawnym, poprzecinanym ścieżkami, po których nie wolno biegać dzieciom i zwierzętom. Ogród to miejsce rekreacji, wspólnego spędzania czasu i obcowania z naturą. Ponadto może koić zmysły, w tym cieszyć oko cudownymi aranżacjami – altana ogrodowa jest wprost stworzona do tego, by upiększać ją i udoskonalać na miliony sposobów.


Fot. Producent altan ogrodowych Bdburchex.com.pl

Altana z drewna wymaga oświetlenia, dlatego pierwszym krokiem w jej magicznej przemianie, może być dodanie girland, lampionów, LED’owych taśm, pylonów zasilanych energią słoneczną itd. W altanie ogrodowej trzeba też zadbać o komfort, dlatego powinno się w niej znaleźć wiele poduszek, koców i pledów, które sprawią, że dość toporne meble ogrodowe z drewna, staną się wygodne jak salonowa kanapa. Nie szczędźmy dodatków i zdobień w postaci wazonów, latarni i dziesiątek bibelotów.

Szukając pomysłu jak przystroić altanę ogrodową, skupiaj się na tym co gromadzisz w garażu lub piwnicy. Zwykle są tam dziesiątki starych przedmiotów, którym w ten sposób można nadać drugie życie. Co na przykład? Do altanki drewnianej nadadzą się świetnie wszystkie drobne elementy, które nadadzą jej rustykalny, sielankowy klimat – mowa między innymi o starych kufrach i skrzynkach na owoce, butelkach i karafkach z wiklinową plecionką, ceramicznych donicach. W aranżacji ogrodowej altany z drewna ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia…

Oceń