Together Magazyn » Art. zewnętrzny » O czym musisz pamiętać urządzając pokój dla niemowlaka?

O czym musisz pamiętać urządzając pokój dla niemowlaka?

Chcesz stworzyć niepowtarzalny i funkcjonalny kącik dla swojej pociechy? Zastanawiasz się co powinno się tam znaleźć? Pokój dziecka to nie lada wyzwanie, dlatego sprawdzamy, co będzie nam potrzebne.

Pokój dziecka powinien być tak urządzony, aby zmieściły się w nim wszystkie potrzebne rzeczy, a wystrój powinien emanować ciepłem i spokojem. W takich warunkach zarówno maluch jak i rodzice będą czuć się komfortowo. Urządzenie takiego przytulnego gniazdka może być świetną zabawą. Wszystko zależy od tego jaką powierzchnię mamy do dyspozycji czy chcemy zrobić kącik w naszej sypialni czy może zdecydujemy się na osobne pomieszczenie. Istotne jest również czy przygotowujemy go dla chłopca czy też dziewczynki. O czym musisz pamiętać urządzając pokój dla niemowlaka?

Łóżeczko lub kołyska

Podstawowym elementem wyposażenia pokoju dla dziecka jest łóżeczko lub kołyska. Jeśli masz mało miejsca do wykorzystania dobrym rozwiązaniem będzie kołyska. Poza tym nadaje ona każdemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Niestety dzieci szybko z niej wyrastają, dlatego niekiedy bardziej praktyczne wydaje się łóżeczko. Najlepiej żeby miało możliwość regulowania poziomu materaca, który nie będzie twardy i wykonany z naturalnych tworzyw. Jego wypełnienie powinno być np. z trawy morskiej, włókna kokosowego lub z pianki poliuretanowej. Wybieraj te modele, które mają zdejmowany pokrowiec lub dokup taki do już posiadanego.

Łóżeczka, w których można wyciągnąć szczebelki w późniejszym okresie życia dziecka mogą służyć jako małe łóżko. Warto też zadbać o dobrej jakości pościel. Kołdra powinna być z różnymi przeszyciami, dzięki którym jej wypełnienie nie będzie się przemieszczać. Poduszka najlepiej jak będzie trochę twardsza i wypełniona pianką. Zadbaj o zdrowy sen dziecka, gdyż to od niego w dużej mierze zależy prawidłowy rozwój Twojej pociechy.

Komody dziecięce z przewijakiem

Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie komody czy szafy w pokoju dziecka. Będzie tam można przechowywać wszystkie ciuszki, pościel i inne niezbędne rzeczy do pielęgnacji malucha. Często można znaleźć komody dziecięce z przewijakiem. To idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą przewijać dziecko w stabilnym miejscu. Jeśli nie masz miejsca na dodatkowy mebel możesz po prostu zawiesić na łóżeczku kieszenie, do których powkładasz niezbędne rzeczy. Żaluzje – o tym nie możesz zapomnieć – w dzień ochronią przed słońcem, a w nocy od latarni i świateł samochodowych. Pomocne przy nocnym karmieniu okażą się także lampki nocne, które delikatnie oświetlą wnętrze pokoju.

Dobrze przemyślana koncepcja na zaaranżowanie kącika dla dziecka pozwoli stworzyć funkcjonalne, czyste i bezpieczne miejsce dla Twojej pociechy. Śmiało, więc możesz wczuć się w rolę projektanta nosząc pod sercem słodkie maleństwo.

Oceń