Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Lekki kask motocyklowy – u kogo sprawdzi się model o niskiej wadze? Sprawdzamy!
kask motocyklowy lekki

Lekki kask motocyklowy – u kogo sprawdzi się model o niskiej wadze? Sprawdzamy!

Wybór właściwego kasku jest kluczowy dla bezpieczeństwa i komfortu w czasie jazdy. Istotnym kryterium mającym wpływ na ostateczną decyzję o zakupie jest waga kasku. Czy lekkie modele zdadzą egzamin u każdego motocyklisty? Sprawdzamy!

Lekkie kaski motocyklowe – jak dobrać odpowiedni model?

Dostępne na rynku kaski motocyklowe różnią się między innymi wyglądem skorupy oraz parametrami technicznymi. Właśnie ten drugi czynnik – sposób wykonania, zastosowane technologie czy materiały użyte do produkcji – należy stawiać na pierwszym miejscu.

Każdy model prezentowany w niniejszym artykule został uprzednio zweryfikowany przez specjalistów, co może być szczególnie istotne dla osób rozpoczynających swoją przygodę z motocyklem. Oczywiście kask powinien być dostosowany do preferowanego stylu jazdy, o czym nikomu raczej nie trzeba przypominać.

Zastanawiasz się, jaki model będzie dla Ciebie odpowiedni? Jeśli jeździsz na skuterze bądź jesteś posiadaczem choppera, cafe racera czy cruisera – postaw na lekki kask otwarty. Możliwość poczucia powiewu świeżego powietrza na twarzy i szerokie pole widzenia to atuty, które z pewnością zachęcają do zakupu. Właściciele sportowych maszyn oraz początkujący bikerzy będą natomiast zadowoleni z kasków integralnych.

Kaski szczękowe są nieco cięższe, ale za to bardzo funkcjonalne. Sprawdzą się w czasie długich podróży na dwóch kółkach. Dla miłośników jazdy po bezdrożach skonstruowano lekkie kaski offroadowe, które odznaczają się dużą wytrzymałością i świetną wentylacją.

Lekki kask full face – sprawdź ten model!

Szukasz kasku, który ma dynamiczny wygląd i spełnia standardy wyposażenia do jazdy sportowej? Postaw na integralny model Airoh GP 550 S. Rozwiązania technologiczne zostały przetestowane przez zawodowców. Kask sprawdzi się przy intensywnym użytkowaniu, gwarantując komfort i bezpieczeństwo.

Ultralekka skorupa (już od 1250 g) została wykonana z kompozytu karbonu, kevlaru i włókna szklanego. Odporny na zarysowania wizjer jest wyposażony w filtr UV i blokadę domknięcia. Ponadto producent zastosował bezpieczne zapięcie DD, popularne w różnych modelach do sportów motorowych. Kask posiada również system awaryjnie wyjmowanych poduszek policzkowych (AEFR).

Wśród kolejnych zalet należy wymienić całkowicie wypinane wnętrze wykonane z materiału antybakteryjnego. Umożliwia to bezproblemowe utrzymanie kasku w czystości. Rozbudowany system wentylacji gwarantuje przyjemność z jazdy, nawet w czasie upałów i intensywnego wysiłku. W zestawie otrzymujesz pinlock oraz 2 szybki (jasną i przyciemnianą). Ten i wiele modeli znajdziesz w zestawieniu najlepszych lekkich kasków motocyklowych na blogu Dobre Sklepy Motocyklowe.

kask motocyklowy lekki

Airoh GP 550 S

Najlżejszy kask motocyklowy – model open face

Lekki, wytrzymały, a przy tym niedrogi – taki właśnie jest Custom 500 od Bell. Jest odpowiedni dla riderów skuterów, cafe racerów, chopperów i cruiserów. Skorupa została wykonana z lekkiego włókna szklanego, a waga modelu wynosi jedynie 1100 g. W tym przypadku producent proponuje 5 rozmiarów skorupy (XS–XXXL) i 5 rozmiarów EPS.

Warto wspomnieć o wyjmowanej antybakteryjnej wyściółce oraz zintegrowanym systemie 5 zatrzasków umożliwiających zamontowanie wizjera. Aż 5 lat gwarancji producenta stanowi dodatkowy atut.

bardzo lekki kask motocyklowy bez osłony na oczy

Bell Custom 500

Kolejnym przykładem wartym uwagi jest KASK HJC i30. Wykorzystanie technologii CAD pozwoliło uzyskać lekką, a przy tym bardzo wytrzymałą skorupę. Świetną widoczność i ochronę przed wiatrem zapewnia długa i szeroka szyba HJ-34 z filtrem UV 95%. Co ważne, specjalny układ wnętrza umożliwia jazdę w okularach.

kask wyczynowy na motocykl

HJC i30

5/5 – (1 głosów)