Together Magazyn » FOTORELACJE Z WYDARZEŃ » II Edycja Targów Zero Waste w Gdyni – patronowane

II Edycja Targów Zero Waste w Gdyni – patronowane

18 sierpnia, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, odbyła się druga edycja Targów Zero Waste, zorganizowana przez Fundację alter eko i Little Greenfinity, wraz z Miastem Gdynia. Wykłady i panele dyskusyjne, sala z warsztatami i konkursami dla dzieci, zbiórka elektroodpadów, konkurs z nagrodami zero waste, strefa warsztatów ekologicznych i upcyklingowych, spotkania z ekspertami, pokaz filmów edukacyjnych, repair cafe, garażówka, mobilny Give Box, wymiana słoików, forum dyskusyjne oraz wystawcy z rozwiązaniami na codzienność zero waste – taki bogaty program pozwolił odwiedzającym dowiedzieć się jak żyć zdrowiej i ekologiczniej oraz jak ograniczyć produkowane przez siebie odpady do minimum!

Podczas Targów, zebrano do recyklingu i przekazano firmie Remondis Electrorecykling 172 stare telefony komórkowe! Zwyciężczyni zbiórki oddała aż 35 telefonów i wygrała piękny kompostownik o wartości 400 zł.

Więcej informacji o Targach Zero Waste znajduje się na stronie www.targi-zerowaste.pl oraz na Facebook’u. Kolejna edycja Targów Zero Waste odbędzie się jeszcze w tym roku w Warszawie – 24 listopada.

Fot. Krzysztof Musiatowicz

Oceń