Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Nowoczesne kuchnie. Poznaj najciekawsze rozwiązania!

Nowoczesne kuchnie. Poznaj najciekawsze rozwiązania!

Dzisiejsze kuchnie stają się coraz bardziej innowacyjne. Nierzadko pojawiają się w nich sprzęty, o jakich do niedawna nam się nawet nie śniło. U źródła ich powstania stoi chęć połączenia funkcjonalności, wygody użytkowania i estetycznego wyglądu w jednym produkcie. Niektórym firmom bardzo dobrze się to udaje, a ich projekty zaskakują. Zobacz z jakich opcji już można lub niebawem będzie można skorzystać!

1. Wbudowana w blat płyta indukcyjna

W pełni zintegrowana z kamiennym blatem płyta indukcyjna (Hoder induction) to rozwiązanie podwyższające komfort przygotowywania posiłków i estetykę samego pomieszczenia. Dzięki osobnym polom indykcyjnym, które można rozłożyć w dowolnej konfiguracji i w optymalnych dla użytkownika odległościach, zachowana zostaje pełna ergonomia produktu umożliwiająca swobodniejsze przygotowywanie posiłków. Płyta stanowi integralną część blatu, tworzy z nim jednolitą powierzchnię, dlatego utrzymanie jej w idealnej czystości nie sprawia najmniejszego problemu. Brak wystających elementów ułatwia także przesuwanie naczyń. Blaty wykonywane są z granitu, toteż wysoka temperatura zupełnie im nie szkodzi. Płyta ma minimalistyczny design, więc świetnie wygląda w każdym wnętrzu, czy to w tradycyjnym, czy w nowoczesnym.

2. Płyta zintegrowana BORA

Eleganckie urządzenie 2 w 1, łączące w sobie okap oraz płytę indukcyjną. Z uwagi na różne potrzeby klientów dostępne w trzech wersjach. W każdym z zestawów obecna jest kratka wentylacyjna działająca w obiegu zamkniętym (z filtrem węglowym) lub otwartym (odprowadzanie oparów na zewnątrz), która „przechwytuje” parę, oraz kompaktowych rozmiarów płyta grzewcza. Za sprawą intuicyjnego sterowania (elektroniczne, dotykowe, z pomocą pokręteł) sprzęt jest łatwy w obsłudze. Można go montować na blatach kuchennych i na równi z ich powierzchnią. Płyta zintegrowana BORA całkowicie eliminuje konieczność instalacji tradycyjnego wyciągu, który nad wyspą wyglądałby nieatrakcyjnie lub przytłaczał aranżację swoimi gabarytami. Zapewnia nieograniczone możliwości pod względem kreowania przestrzeni. Z łatwością da się ją dopasować do istniejącej zabudowy, bez konieczności przeróbek czy remontów.

 

3.Zlew zintegrowany

Zlew w całości zintegrowany to propozycja dla tych, którzy wysoko cenią estetykę wykonania, zwracają uwagę na najmniejsze detale. Przez niemal niewidoczne łączenie kwarcowego zlewozmywaka z blatem, staje się integralną częścią powierzchni roboczej. Co więcej, wykonanie go w identycznym kolorze, jaki ma blat, powoduje, że wygląda jakby został wycięty w kawałku materiału, a nie w niego wbudowany. Zlew ma idealnie gładką powierzchnię, pokrytą powłoką antybakteryjną, co pomaga utrzymać go w higienicznej czystości.

 

4. Wbudowana w blat waga

Wyjmowanie wagi kuchennej za każdym razem, gdy chce się odmierzyć odpowiednią ilość składników, może okazać się uciążliwe. Firma Hoder postanowiła ułatwić nam życie i stworzyła elektroniczną wagę kuchenną zintegrowaną z blatem do kuchni. Wbudowana w blat, i wykonana z tego samego materiału co on, nie rzuca się w oczy, a jest zawsze pod ręką, od razu gotowa do pracy. Obok nośni dokonującej pomiaru znajduje się cyfrowy wyświetlacz wskazujący dokładną wagę oraz system sterujący złożony z dwóch przycisków. Urządzenie idealne zarówno do domu, jak i lokalu gastronomicznego.

 

5. Ładowarka w blacie

Większość z nas nie rozstaje się ze smartfonem i codziennie korzysta z tabletu. Aby móc użytkować je przez cały czas, trzeba ładować baterię. Niejednokrotnie jednak gubimy służące do tego ładowarki czy powerbanki lub spędzamy mnóstwo czasu na ich szukaniu, bo nie pamiętamy, gdzie odłożyliśmy je ostatnim razem. Rewolucyjny system indukcyjnego ładowania Hoder wireless charger całkowicie rozwiązuje ten kłopot. Po jego instalacji w blacie można ładować urządzenia bezprzewodowo. Wystarczy położyć smartfon/tablet w jego pobliżu, by uruchomić proces uzupełniania pojemności baterii. To proste, szybkie i wygodne!

5/5 – (1 głosów)