Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Czy przygotowania do ślubu muszą wiązać się ze stresem?

Czy przygotowania do ślubu muszą wiązać się ze stresem?

Ślub to dla zdecydowanej większości osób jeden z najważniejszych i najpiękniejszych momentów w życiu. Pojawia się wówczas ogromne wzruszenie, mnóstwo emocji, cała masa radości. Zakochani w sobie ludzie postanawiają związać się z sobą na zawsze, to piękne.

Jednak zanim nadejdzie ten dzień, czekają ich (trwające zwykle około roku) przygotowania do ślubu. Czy muszą się one wiązać ze stresem? Niekoniecznie – a przynajmniej można go w dużym stopniu zniwelować!

Plan działania to podstawa

Kiedy nie opracujecie sobie planu działania, będziecie niczym dzieci we mgle. Nie będziecie bowiem wówczas mieć zielonego pojęcia, kiedy jaką kwestią się zająć, które elementy przygotowania do ślubu są ważniejsze, które zaś należą do spraw o mniejszym priorytecie ( sprawdź na Towesele.pl ). Dlatego właśnie jakiś czas po zaręczynach warto byłoby usiąść we dwoje i poświecić nieco czasu na to, aby przygotować harmonogram działań, tradycjonaliści niech zrobią to na kartce, zaś wielbiciele nowoczesności w sowich smartfonach). Warto byłoby też mniej-więcej określić liczbę gości i rozmach całej imprezy, to bowiem dałoby Wam rozeznanie w kwestii planowanego budżetu.

Jeśli chodzi o przygotowania do ślubu i wesela, musicie mieć świadomość tego, że nie wszystko musicie robić samodzielnie. Na pewno członkowie Waszych rodzin oraz przyjaciele bardzo chętnie pomogą Wam przynajmniej w części zadań do zrealizowania – a Was nieco to odciąży. Gdy rzeczy do zrobienie jest bardzo wiele, czasu mało, a przygotowania do ślubu Was po prostu przerażają, pomyślcie o wynajęciu profesjonalnego konsultanta ślubnego, który zajmie się wieloma sprawami. Niejedno wesele już zorganizował, ma w głowie mnóstwo pomysłów, a jego kontakty w branży są bardzo szerokie. Oczywiście nie należy zapominać, że współpraca z im to dodatkowe koszty w budżecie weselnym.

Pomyślcie o relaksie

Nie możecie całego Waszego czasu poświęcać wyłącznie na przygotowania do ślubu i wesela (zwłaszcza na końcowym etapie), bowiem w Waszym najważniejszym dniu będziecie zwyczajnie przemęczeni Dajcie sobie czas na relaks i odpoczynek, wybierzcie się do kina, zafundujcie sobie masaż bądź też wybierzcie się do SPA. Nawet zwyczajny spacer czy obejrzenie komedii się Wam przyda – i przygotowania do ślubu miną bardzo miło!

 

5/5 – (1 głosów)