Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak szybko posprzątać dom na święta 14 rad i akcesoriów!
jak-szybko-posprzatac-dom-na-swieta--rad-i-akcesoriow

Jak szybko posprzątać dom na święta 14 rad i akcesoriów!

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż! To ostatni moment na domowe porządki. Jak zaplanować sprzątanie domu przed świętami, aby nie było ono zbyt czasochłonne i pracochłonne? Oto nasze sprawdzone triki na sprzątanie domu.

Jak sprzątać dom na święta? Garść przydatnych porad

Efektywne sprzątanie domu — czyli jakie? Klucz to dobra organizacja sprzątania domu. Porządki warto podzielić na kilka etapów i zaangażować w nie resztę domowników. Sprzątanie domu na święta warto rozpocząć od pozbycia się wszystkich niepotrzebnych rzeczy. W tym celu należy przejrzeć zawartość szaf oraz szuflad. Wyrzucając zbędne przedmioty, zyskać można sporo miejsca. Jak powinno wyglądać sprzątanie domu krok po kroku? Kolejny etap stanowić powinno odkurzenie i umycie poszczególnych mebli. Ścierając kurze, robimy to od najwyższych półek, aż po najniższe. Następnie przechodzimy do mycia okien. Na kilka dni przed świętami pierzemy zasłony i firanki, trzepiemy dywany oraz myjemy i pastujemy podłogi. To także dobry moment na gruntowne porządki w łazience.

Praktyczne akcesoria do sprzątania domu

Jakiego rodzaju produkty do sprzątania domu sprawdzą się najlepiej? Bogaty wybór tego typu akcesoriów znaleźć można na https://tadar.pl. Żadne sprzątanie w domu nie może się obyć bez rękawic chroniących dłonie przed szkodliwym działaniem środków czystości. Doskonale sprawdzają się one zarówno podczas mycia naczyń, jak i porządków z wykorzystaniem silnych detergentów. Idealne rękawice to takie, które zostały wykonane z wytrzymałych materiałów. Niemniej istotną kwestią jest ich odpowiednio dopasowany rozmiar. Nie mogą być one ani za małe, ani zbyt duże. W pierwszym przypadku będą powodowały dyskomfort, w drugim — będą się zsuwały z dłoni. Najbardziej praktyczne są rękawice wielorazowe gumowe. Ciekawą propozycją są modele pokryte bawełnianą wyściółką z dodatkiem aloesu, która chroni delikatną skórę dłoni. Jeżeli chodzi o rękawiczki jednorazowe, do wyboru mamy między innymi modele lateksowe oraz winylowe.

rekawice-gumowe-gospodarcze-york-l-

Podczas sprzątania domu i mieszkania świetnie sprawdzają się różnego rodzaju ściereczki. Używać można ich zarówno w kuchni, jak i łazience czy salonie. Na sklepowych półkach spotkać można się między innymi z uniwersalnymi ściereczkami z wiskozy, przy pomocy których można zarówno zetrzeć plamę z blatu, jak i przetrzeć stół. Kolejna propozycja to ścierki z mikrofibry, które bardzo dobrze chłoną wodę i znakomicie radzą sobie z usuwaniem kurzu i brudu. Co więcej, mikrofibra nie pozostawia smug i zacieków. Wykonaną z niej ściereczkę bez obaw można prać w pralce, w temperaturze do 60 stopni. Planując sprzątanie domu jednorodzinnego, warto zaopatrzyć się także w specjalne ścierki do podłogi z włókniny lub mikrofibry, które nakłada się na szczotkę lub podstawę płaskiego mopa. Porządki ułatwią również ścierki do okien i luster. Tym, co je wyróżnia, jest to, że jedna ich strona służy do mycia, druga — do polerowania szklanych powierzchni. Pozwalają one na czyszczenie szyb bez użycia detergentów.

Nie sposób nie wspomnieć tutaj również o gąbkach od Tadar.pl, które radzą sobie z usuwaniem zabrudzeń znacznie lepiej niż ściereczki. Do sprzątania domu na święta potrzebne będzie kilka takich akcesoriów. Poza gąbkami do mycia naczyń i czyścikami do garnków warto zaopatrzyć się także w tak zwane druciaki, które znakomicie sprawdzają się w walce z zaschniętymi plamami.

druciak-kuchenny-do-naczyn-gomer-komplet--sztuki-

Szukając alternatywy dla klasycznych detergentów, postawić można na ekologiczne sprzątanie domu, z użyciem produktów, które znaleźć można w każdej kuchni. Mowa tutaj o sodzie oczyszczonej, cytrynie, soli, occie czy olejkach eterycznych.

Jak widać, przedświąteczne porządki nie muszą być tak męczące, jak mogłoby się wydawać. Gwarancją codziennych sukcesów jest tutaj odpowiedni plan sprzątania domu na święta.

Oceń