Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Nie masz pracy, ale masz możliwości

Nie masz pracy, ale masz możliwości

Bezrobotni, to osoby, które borykają się z problemem krótszego lub dłuższego braku posiadania etatu. Sytuacja tych osób zazwyczaj nie jest komfortowa, gdyż jeśli nie mamy pracy, to również nie posiadamy pieniędzy, na których w dużej mierze życie się opiera. Niemniej bezrobotnych można podzielić na dwie grupy, a mianowicie tych, którzy pracy szukają intensywnie, oraz tych, którzy już dawno się poddali w tej kwestii. W zależności od miasta i jego okolic wolnych etatów może być mniej lub więcej, ale bez wątpienia nie jest tak, iż pracy nie ma w ogóle. Widać to chociażby po ofertach, które się pojawiają praca Zielona Góra, jak również okolice. W obecnych czasach, choć trudnych jeśli chodzi o rynek pracy mamy większe możliwości. Dawniej pracownik musiał udać się wprost do firmy, aby prosić czy pytać o zatrudnienie. Dziś możemy to robić bez względu na miejsce i czas. W dobie internetu zarówno pracodawcy jak i poszukujący pracy korzystają z sieci, gdzie w zasadzie jest wszystko czego szukamy.

Jak szukać etatu?

Najlepszym rozwiązaniem są portale z ofertami pracy. To właśnie tam mamy setki lub tysiące ogłoszeń, których w jednym miejscu nie znajdziemy nigdzie. Jak zostało wspomniane wcześniej w ogólne nie musimy nigdzie wychodzić. Bez względu na fakt gdzie się znajdujemy i która jest godzina na portalach pracy można szukać zawsze. Co więcej twórcy owych portali zadbali o idealny podział na kategorie. Nie musimy przeglądać wszystkich ofert. Poszczególne zakładki przeprowadzą nas przez szereg ofert pracy, które naprawdę wydają się nam interesujące. Możemy wybrać miasto, stanowisko itp. Niektórzy pracodawcy, a nawet większość z nich nie wymaga osobistego kontaktu. Za pomocą portalu można złożyć CV lub inne wymagane dokumenty. Aplikować można nawet do kilku firm, dlatego warto przygotować sobie CV w wersji elektronicznej i zapisać na komputerze. Inne możliwości poszukiwania pracy, to oczywiście korzystanie z ofert w prasie lokalnej czy też osobiste odwiedzanie firm i składanie dokumentów w wersji drukowanej. Niemniej najwięcej etatów otrzymały osoby, które regularnie przeglądały oferty na specjalnych portalach.

Nie warto się poddawać

Bezrobocie, to duży problem społeczny nie tylko w Zielonej Górze. Wiele osób mimo wykształcenia wyższego zdecydowało się podjąć pracę taką jaka jest. W związku z powyższym osoby z wykształceniem średnim czy zawodowym tym bardziej powinny mieć to na uwadze. Poddawanie się i zaniechanie szukania zatrudnienia, to najgorsza droga jaką możemy wybrać. Praca sama do nas nie przyjdzie, a to oznacza, że nasze perspektywy na normalne funkcjonowanie spadają do zera. Rzadko kiedy zdarza się tak, iż ktoś osobiście informuje nas o wolnych etatach lub ewentualnej chęci zatrudnienia. Jeśli sami nie zaczniemy działać w tym kierunku, to nasze bezrobocie potrwa bardzo długo.

Oceń