Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Podsłuch w telefonie – 2 sposoby na zwiększenie kontroli

Podsłuch w telefonie – 2 sposoby na zwiększenie kontroli

Jeszcze do niedawna podsłuch w telefonie był wykorzystywany głównie przez organy ścigania do zbierania materiału dowodowego. Obecnie, z powodu powszechnego dostępu do urządzeń szpiegowskich, może go używać również przeciętny obywatel, który chce mieć kontrolę nad swoim nieletnim dzieckiem, sprawdza niewiernego małżonka lub podejrzanego o oszustwo pracownika.

  1. Aplikacja szpiegowska – skuteczny podsłuch na telefon
  2. Niewidoczny podsłuch w telefonie, czyli złośliwy program szpiegowski
  3. Czy podsłuch jest legalny?

Rozmowy telefoniczne można podsłuchiwać na kilka różnych sposobów. Najczęściej wykorzystuje się aplikację lub program szpiegowski oraz, pełniące funkcją podsłuchu, złośliwe oprogramowanie. Te techniki pozwalają skutecznie monitorować i kontrolować aktywność smartfonów.

Aplikacja szpiegowska – skuteczny podsłuch na telefon

Zastosowanie aplikacji szpiegowskiej to jeden z najłatwiejszych sposobów na podsłuch na telefon. Wystarczy ją zainstalować na smartfonie i odpowiednio skonfigurować, aby mogła działać w tle – dzięki temu użytkownik telefonu nie zauważy jej obecności na urządzeniu. Aplikacja szpiegowska pozwala na nagrywanie rozmów, ich odsłuch w czasie rzeczywistym lub wgląd do historii, nie tylko połączeń, ale również wysyłanych wiadomości tekstowych i maili, odwiedzanych stron www lub przesyłanych danych.

Niewidoczny podsłuch w telefonie, czyli złośliwy program szpiegowski

Inną metodą na skuteczny i niewidoczny dla użytkownika podsłuch w telefonie jest złośliwy program szpiegowski. Wgrywa się go w warstwę, znajdującą się poniżej systemu operacyjnego, dzięki czemu może działać całkowicie niezauważalnie dla właściciela telefonu. Program szpiegowski jest tak naprawdę wirusem, który automatycznie instaluje się na urządzeniu przez sieć wi-fi, moduł Bluetooth albo po otworzeniu linku z wiadomości e-mail lub strony internetowej. Podsłuch odbywa się przez mikrofon smartfona.

Czy podsłuch jest legalny?

Pomimo szybkiego i prężnego rozwoju technologii, pozwalających podsłuchiwać innych ludzi, praktyki te nadal są kontrowersyjne, a w wielu przypadkach nielegalne. Truizmem jest, że za zgodne z prawem uznaje się nagrywanie własnych rozmów, np. z prawnikiem, małżonkiem lub partnerem, skutkujące zapisem informacji, do których nagrywająca osoba ma prawo. Za legalny uznaje się też podsłuch w telefonie dziecka, zainstalowany ze względów bezpieczeństwa. Należy jednak uważać – zasada ta dotyczy dzieci wymagających stałej, nieustannej opieki, a tej nie podlegają, np. nastolatkowie.

4.2/5 – (10 głosów)