III Festiwal Baltic Souvenir

Za nami dwa koncerty w ramach III Festiwalu Baltic Souvenir. W te piękne letnie dni zgromadziły one w Gdyni i Gdańsku niemal tysiąc słuchaczy. Przed nami ostatnia odsłona festiwalowych wydarzeń stworzonych specjalnie dla dzieci – premiera opery “Królewna Śnieżka”!

Festiwal Baltic Souvenir rozpoczął się  w sobotę, 29.06, koncertem “Witajcie w naszej bajce”. Muszla Koncertowa w Gdyni wypełniła się małymi słuchaczami, którzy razem z Izabelą Pawletko i Bogdanem Smagackim wyśpiewywali hity z bajkowych piosenek. Przy utworach z polskich produkcji wtórowali im także rodzice! Dzieci chętnie brały udział w innych, przygotowanych przez organizatorów i partnerów wydarzenia akcjach i konkursach, pełnych pięknych nagród. Znane melodie uczestnicy koncertu w gdyńskiej Muszli Koncertowej nucili pod nosem jeszcze długo po powrocie do domu.


Fot: Piotr Żagiell

Następnego dnia artyści przenieśli się na Ołowiankę i scenę plenerową przy Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Podczas festiwalowego koncertu, czyli “Letniej Akademii Pana Kleksa” pogoda i wysoka temperatura stanowiły idealne tło do takich piosenek, jak “Na Wyspach Bergamutach” czy “Kaczka Dziwaczka”. Mimo niesprzyjającej pogody plenerowy koncert zgromadził kilkuset małych i dużych słuchaczy, którzy świetnie bawili się zarówno podczas wydarzenia głównego, jak i biorąc udział w towarzyszących mu atrakcjach.

Już w tę sobotę, 06 lipca, Magazyn Together i organizatorzy koncertów zapraszają na ostatnią odsłonę  Festiwalu Baltic Souvenir! Podczas całkowicie bezpłatnego koncertu w Sopocie wybrzmią dźwięki opery skomponowanej specjalnie dla dzieci w oparciu o słynną baśń braci Grimm „Królewna Śnieżka”. Autorem tego niezwykłego dzieła jest dyrygent i kompozytor Piotr Staniszewski. Dedykowana najmłodszym, przybliża im wspaniały świat muzyki klasycznej i rozbudza zainteresowanie formą opery. Dzięki przystępnym treściom dociera do małego odbiorcy. Baśniowe treści uzupełniają animowana scenografia oraz wspaniałe kostiumy. Dzięki nim poszczególne obrazy stają się niezwykle realistyczne i przenoszą młodego widza bezpośrednio w świat, w którym występują znane postaci: Królewna Śnieżka, zła Macocha, Zwierciadło, Sługa, Królewicz, krasnoludki i niezastąpiony w każdej bajce Narrator. Koncertowi także będą towarzyszyć specjalnie przygotowane atrakcje dla dzieci oraz konkursy z gwarantowanymi nagrodami!

Fot: Piotr Żagiell

Pomysł i organizacja Festiwalu Baltic Souvenir to efekt współpracy Natalii Walewskiej i Anny Bony ze Stowarzyszenia Amberton. Wydarzenia festiwalowe odbywają się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny!

Strona wydarzenia i aktualne informacje:

www.balticsouvenir.pl
www.facebook.com/Stowarzyszenie-Amberton-210004506157417
https://www.facebook.com/events/2072910089474810

Zdjęcia: Piotr Żagiell

Polacane:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany