Together Magazyn » Art. zewnętrzny » W jakim stylu urządzić wesele? 5 popularnych inspiracji dla niezdecydowanych
adobestock

W jakim stylu urządzić wesele? 5 popularnych inspiracji dla niezdecydowanych

Nadszedł w waszym życiu ten ważny moment, w którym czas najwyższy rozpocząć przygotowania do wesela, ale nie macie pomysłu na motyw przewodni imprezy? Wbrew pozorom z takim problemem spotyka się naprawdę wiele par. W końcu nie każdy już w dzieciństwie zaplanował wystrój sali weselnej. Sprawdź, jakie style cieszą się obecnie największą popularnością wśród par planujących wesele.

Wesele w stylu klasycznym

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody i na dodatek zawsze jest bezpieczną opcją. Choć wesele w tym stylu jest eleganckie, to raczej nie ma mowy o nadmiernym przepychu. Zaproszenia ślubne i różnego rodzaju dekoracje sali mogą mieć oczywiście zdobienia, które powinny być jednak dość subtelne i niezbyt ekstrawaganckie. W przypadku kolorystyki lepiej postawić na stonowane odcienie o uniwersalnym charakterze np. beż, granat, srebro czy też złoto. Mile widziane są też róże, które najlepiej ułożyć w bukiety i kompozycje o regularnych kształtach.

Wesele w stylu glamour

Wesele w stylu glamour można uznać za nieco bardziej luksusową wersję imprezy w stylu klasycznym. Można pozwolić sobie na odrobinę więcej przepychu, jednak nadal należy zachować umiar. Można natomiast śmiało sięgnąć po złoto, srebro i szlachetne kolory np. bordo bądź butelkową zieleń. Nie należy też obawiać się zdobień w formie kryształków czy też dekoracji w postaci świeczników inspirowanych stylem retro. Warto zadbać o wysoką jakość elementów zdobiących salę, ponieważ styl glamour lubi ekskluzywne produkty z wyższej półki.

Wesele w stylu rustykalnym

Niemałą popularnością wśród przyszłych par młodych cieszy się również nieśmiertelny styl rustykalny. Taki trend nawiązuje do sielskich klimatów wsi i jest mocno inspirowany światem natury. To wszystko sprawia, że jest niesamowicie romantyczny, dlatego świetnie sprawdza się jako motyw przewodni wesel. Styl imprezy można podkreślić już poprzez zaproszenia rustykalne, na których mogą pojawić się np. polne kwiaty. W ofercie sklepu online Amelia Wedding nie brakuje m.in. winietek i prezentów dla gości nawiązujących designem właśnie do stylu rustykalnego.

Wesele w stylu retro

Wbrew pozorom styl retro nie jest zarezerwowany jedynie dla osób zafascynowanych historią. Tak naprawdę jest to świetny pomysł dla każdego, kto lubi romantyczne klimaty z nutą eleganckiego minimalizmu. W osiągnięciu odpowiedniego efektu mogą pomóc np. zaproszenia i winietki z postarzanymi fotografiami. Szczegóły wystroju sali powinny zależeć od tego, jaką epoką inspiruje się para młoda.

Wesele w stylu boho

Od dobrych kilku lat styl boho jest absolutnym hitem w świecie wesel. Dotyczy to zarówno strojów pary młodej, jak i właśnie wystroju sali. Przygotowania można zacząć jeszcze na długo przed rozpoczęciem imprezy – zaproszenia ślubne boho mogą być cenną podpowiedzią dla gości. Ponad warto postawić na naturę, czyli np. wrzosy bądź kwiaty polne, drewno i lniane obrusy. Na sali mogą pojawić się też lampiony i świeczki, które stworzą nastrojową atmosferę.

Oceń