Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Najlepsze kapcie dziecięce – wygoda i bezpieczeństwo dla Twojego malucha
kapcie-dla-dzieci wp

Najlepsze kapcie dziecięce – wygoda i bezpieczeństwo dla Twojego malucha

Do domu, do przedszkola – kapcie dla dzieci przydają się przede wszystkim w tych właśnie miejscach. Zapewniają one izolację od podłoża, jednocześnie wspierając zdrowy rozwój stóp. Jak wybrać kapcie dla dziecka?

Kiedy przychodzi pora na zakup nowych kapci dla dziecka?

Rodzice często zadają sobie pytanie, kiedy właściwie kupić dziecku pierwsze kapcie lub kiedy wymienić poprzedni model na nowy? Pierwsze kapcie kupujemy zazwyczaj wtedy, kiedy dziecko zaczyna samodzielnie chodzić. Początkowo próby przemieszczania się nie muszą być zakończone sukcesem, ale już w trakcie ich trwania stopy dziecka mają kontakt z podłożem, przez co wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Tymczasem wymiana poprzedniego modelu na nowy powinna nastąpić w dwóch przypadkach. Pierwszy dotyczy sytuacji, w której dziecko wyrasta z dotychczas noszonych butów. U dzieci w wieku przedszkolnym ma ona miejsce średnio raz lub dwa razy w ciągu roku. Druga sytuacja wydaje się oczywista – kapcie wymieniamy na nowe wtedy, gdy poprzednie ulegną zniszczeniu. Naderwany materiał, odklejająca się podeszwa czy trudności z dopięciem zamka, nie muszą wynikać ze złej jakości. Czasami obuwie jest intensywnie użytkowane, przez co wymaga częstszej wymiany.

kapcie-do-domu-dla-dzieci

Jakie kapcie dla dziecka wybrać?

Kapcie dla dzieci muszą być odpowiednio wyprofilowane, co zapewnia zdrowy rozwój stóp, jednocześnie nie ograniczając ich ruchomości. Już od pewnego czasu specjaliści zalecają, aby kapcie nie były zbyt sztywne, choć oczywiście pewne elementy, takie jak na przykład zapiętek, powinny być usztywnione. Niemniej jednak sama podeszwa powinna być jak najbardziej elastyczna. Kapcie dziecięce muszą posiadać amortyzację, która z jednej strony zapobiega upadkowi, z drugiej strony zaś czyni go mniej bolesnym i obciążającym stopę. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku dzieci, które w zabawie nie dostrzegają żadnych granic, a bieganie po domu sprawia im ogromną radość. Obuwie domowe powinno być tak wykonane, aby łatwo było je dziecku założyć samodzielnie. Duży wybór kapci zapinanych na zamek, wsuwanych czy zapinanych na rzep znajdziemy w sklepach CCC. Zakupów można dokonywać w punktach stacjonarnych oraz online, zgodnie z preferencjami. Kupimy tam kapcie do domu lub do przedszkola – szeroki asortyment dostępny jest o każdej porze roku.

kapcie-dzieciece

Kapcie dla malucha i dla starszaka

Wiadomo już, jak wybrać kapcie dla dziecka, skupiając się przede wszystkim na ich właściwościach. Początkowo najczęściej wybieramy kapcie zapinane na rzepy. Dzieciom najłatwiej wsunąć je na nogę, a z czasem również samodzielnie zapiąć. Wadą rzepów jest fakt, iż gdy przestaną one zaczepiać się o siebie, obuwie nadaje się w zasadzie wyłącznie do utylizacji (chyba że chcemy odwiedzić szewca). Z drugiej strony, dzieci szybciej wyrastają z kapci, niż te ulegają zniszczeniu. Przedszkolakom możemy natomiast zaproponować obuwie domowe zapinane na rzepy bądź wsuwane. Ważne, aby były to pełne buty, w których będzie można swobodnie przemieszczać się w czasie zabawy. Starszakom warto zakupić podobne obuwie do szkoły, a po domu mogą oni chodzić w klasycznych kapciach. Buty te muszą być wygodne i nie ograniczać ruchomości stóp. Co ważne, inne kapcie wybieramy na zimę, inne na lato. Te pierwsze muszą posiadać dodatkowe ocieplenie – tak, aby przyjemnie było założyć je nawet w chłodny poranek.

dziecięce kapcie
5/5 – (1 głosów)