Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Materace Stargard – o czym pamiętać kupując nowy model?
materace-stargard-o-czym-pamietac-kupujac-nowy-model-

Materace Stargard – o czym pamiętać kupując nowy model?

Co kilka lat nadchodzi czas na wymianę posłania. Konieczny staje się zakup nowego łóżka lub wymiana materaca. Zobacz o czym warto pamiętać wybierając najlepszy model dla siebie.

Cena

Nie ma co ukrywać, cena produktu jest ważna dla każdego kupującego. Nikt nie lubi przepłacać. Ta zasada jest ważna także w przypadku zakupu nowego materaca. Zanim jednak przejrzysz porównywarki cen i wybierzesz najtańszy model najpierw dobrze zastanów się czego oczekujesz od nowego materaca. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości oraz możliwości korzystania z materaca przez kolejnych kilka lat, to wyjmij węża z kieszeni i poszukaj modelu, który spełni te wymagania. Bardzo częstym błędem jest oszczędzanie na materacu, co na dłuższą metę nie opłaca się, ponieważ prowadzi do problemów ze snem. Dlatego najpierw wybierz modele, które są dla Ciebie najlepsze a w drugiej kolejności popatrz na ich cenę i wybierz najkorzystniejszą ofertę.

cechydodatkowe
twardosc-materaca

Producent

Wybierając najlepszy materac dla siebie odwiedź strony firm specjalizujących się w produkcji materacy. Jedną z nich jest Hilding Anders. Jest to marka od lat obecna na europejskich rynkach i podbijająca obecnie rynek polski. Dzięki temu, że do produkcji materacy wykorzystuje wyłącznie najwyższej jakości materiały oraz nowoczesne technologie możesz być pewny, że materac, który kupisz posłuży Ci przez lata.

Twardość

Materac dla ciebie powinien być nie tylko w odpowiedniej cenie i od producenta gwarantującego wysoką jakość, ale przede wszystkim musi zapewniać Ci dobry sen. Dlatego wybierając materac musisz pamiętać o dobraniu odpowiedniej twardości. Najlepiej jeśli skorzystasz z prostego testu dłoni. Wystarczy, że położysz się na wybranym modelu materaca i podłożysz dłoń pod kręgosłup w odcinku lędźwiowym. Jeśli dłoń wchodzi bez oporu oznacza to, że materac jest za twardy, duży opór informuje Cię, że jest on dla Ciebie zbyt miękki. Jeśli natomiast ręka wchodzi pod plecy z delikatnym oporem to znak, że ten materac jest idealny dla Ciebie.

Co jednak, gdy kupujesz materac przez internet? W takim wypadku musisz zdać się na oznaczenia producenckie. Twardość materacy oznaczana jest w czterostopniowej skali symbolami od H1 do H4, gdzie H1 oznacza materac bardzo miękki natomiast H4 to materac twardy przeznaczony dla osób o wadze ponad 100 kg.

Powierzchnia spania

Większość materacy dostępnych w sprzedaży ma długość 200 cm. Różni je natomiast szerokość. Powszechnie uznaje się, że im szerszy materac tym wygodniej się na nim śpi. Zgodnie z zaleceniami specjalistów najlepiej wybierać materac jednoosobowy o szerokości minimalnej 70 cm a w przypadku materaca dwuosobowego szerokość, nie powinna być mniejsza niż 140 cm.

Cechy dodatkowe

Obecnie w sprzedaży są materace, które posiadają dodatkowe atuty. Jedną z ciekawych cech jest zdejmowany pokrowiec, który można prać w pralce. Biorąc po uwagę fakt, że materac jest używany codziennie przez co najmniej kilka lat można być pewnym, że się zabrudzi. Zdjęcie go i wypranie w wysokiej temperaturze ułatwi znacznie utrzymanie materaca w czystości. Przy okazji poprawi komfort snu osobom uczulonym na kurz i roztocza. Kolejną cechą materaca, która może poprawić sen jest wykorzystanie materiałów antyalergicznych do jego produkcji. Doskonałym przykładem są materace z warstwą lateksową np. Hilding Melody, która chroni przed rozwojem bakterii, grzybów i roztoczy.

Wybierając materac idealny dla siebie należy pamiętać o wielu rzeczach. Jedną z nich jest porównanie cen – nikt nie lubi przepłacać. Drugą postawienie na odpowiedniego producenta, którego warto sprawdzić przed odwiedzeniem sklepu. Nie można też zapomnieć o doborze odpowiedniej twardości i powierzchni posłania, które zagwarantują Ci doskonały sen.

Oceń