Together Magazyn » Dom » Do jakich łazienek pasują kabiny prysznicowe przyścienne?
nowoczesna łazienka

Do jakich łazienek pasują kabiny prysznicowe przyścienne?

Kabina prysznicowa to jeden z najważniejszych elementów aranżacji każdej łazienki. Pełni funkcje praktyczne, ale stanowi także ciekawy akcent i wpływa na estetykę wnętrza. Producenci mają dziś do zaoferowania wiele różnych rozwiązań. Różnorodność dostępnych opcji, rozmiarów, stylów i funkcji przyprawia o zawrót głowy. Podpowiadamy zatem, na jaką kabinę prysznicową warto się zdecydować.

Kabiny prysznicowe przyścienne – funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie do każdej łazienki

Przyścienne kabiny prysznicowe to uniwersalne rozwiązanie, które dopełni każdą łazienkę – zarówno tę przestronną, jak i małą. Konstrukcje mogą się od siebie różnić, w zależności od potrzeb i dostępnego miejsca. Kabiny prysznicowe przyścienne mogą mieć zamontowany brodzik prysznicowy, ale często występują bez niego. Mogą to być kabiny prysznicowe kwadratowe, pięciokątne, asymetryczne itd. Istnieje także możliwość wykonania kabiny pod wymiar – tak, aby kabina prysznicowa idealnie pasowała do wnętrza.

Jeśli zaś chodzi o design, to kabiny przyścienne są bardzo estetyczne i minimalistyczne. Subtelnie wtapiają się w aranżację i dodają jej eleganckiego sznytu. Delikatne linie i eleganckie wykończenie kabiny prysznicowej przyściennej dodadzą wnętrzu charakteru. Możesz zdecydować się na różne kolory profili: srebrne, złote, czarne.

Kabina prysznicowa przyścienna – jak wybrać odpowiedni model?

Kabina prysznicowa – czy to przyścienna czy to kabina prysznicowa wolnostojąca – musi pasować do układu łazienki. Na początek zastanów się więc, gdzie umieścisz kabinę. Częstym rozwiązaniem jest umieszczenie kabiny prysznicowej w jednym z narożników łazienki. To dobra opcja, jeśli masz niewielką łazienkę. Nowoczesne kabiny prysznicowe często są montowane także wzdłuż jednej ze ścian. Innym rozwiązaniem jest zaaranżowanie strefy prysznicowej we wnęce lub niszy.

Wybór kabiny prysznicowej nie ogranicza się tylko do wielkości i konstrukcji. Musisz się zastanowić nad stylem i wykończeniem profili. Przyścienna kabina szklana z matową, czarną ramką to doskonałe dopełnienie nowoczesnej łazienki. Takie rozwiązanie pasuje także do estetyki industrialnej.

Złote lub miedziane wykończenie profili sprawdzi się natomiast w łazience klasycznej lub urządzonej w stylu glamour. Prysznic z brodzikiem i półokrągła kabina to dobry pomysł, jeśli chcesz urządzić przytulną łazienkę w stylu rustykalnym czy wiejskim.

Podsumowując; przy wyborze odpowiedniej kabiny prysznicowej warto wziąć pod uwagę funkcjonalne i estetyczne przyścienne kabiny prysznicowe. Sprawdzą się nawet do małej łazienki. Produkowane obecnie kabiny są niezwykle zróżnicowane – pod kątem wymiarów oraz podstawowych cech, takich jak kształt kabiny, grubość szkła czy dodatkowe udogodnienia. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Oceń