Together Magazyn » Aktualności » Jak skomponować idealną garderobę?

Jak skomponować idealną garderobę?

Budowanie spójnej garderoby to trudna sztuka, która później daje wiele satysfakcji. Jak stworzyć bazę garderoby i codziennie mieć w co się ubrać?

Choć często nasze szafy pękają w szwach, to ciągle nie mamy w co się ubrać. Nadmiar niepasujących do siebie ubrań kiepskiej jakości męczy i sprawia, że każdego poranka frustrujemy się coraz bardziej. Istnieje jednak rozwiązanie, które pozwoli naszej szafie odetchnąć z ulgą. 

Ubrania dobrej jakości 

Kupując ubrania bardzo często kierujemy się chwilowymi modami, zamiast wybierać te klasyczne i dobrej jakości, które znajdziemy np.tutaj. Szybka moda bywa winowajcą bałaganu w szafie i niemożności dopasowania do siebie poszczególnych ubrań. By zbudować bazę garderoby musimy zmienić nasze podejście do mody i zastanowić się nad swoimi potrzebami. Każda z nas ma swoje ulubione kolory, fasony, jak i style, które lubi nosić. Przed zakupami warto sporządzić listę, która ułatwi skupienie się na rzeczach, które faktycznie są nam potrzebne. Czy nie lepszym rozwiązaniem zamiast kilkudziesięciu bluzek, jest kilka, ale takich, które naprawdę uwielbiasz? Po co Ci kilkanaście par jeansów, skoro żadne nie są Twoimi ulubionymi? 

Patrz na metki

Świadome zakupy odzieżowe to nie tylko świadomość swojej sylwetki, ale także umiejętność rozpoznawania materiałów i wybieranie tych najlepszej jakości w określonym kryterium cenowym. Naturalne i przewiewne materiały zapewniają większy komfort noszenia, ale także są trwalsze. Dzięki temu nasza ulubiona bluzka będzie służyła nam naprawdę długo, zamiast całkowicie zużyć się po jednym sezonie. Choć wybieranie dobrej jakości wiąże się często z większą ceną, to taki zakup i tak jest zwyczajnie opłacalny. Lepszej jakości ubrania będą trwalsze, ładniejsze i zapewnią nam radość na dłużej. 

Określ swój styl 

Budowanie bazy garderoby polega na podejmowaniu przemyślanych decyzji. W tym pomoże nam określenie naszego typu sylwetki, a także kolorów, w których wyglądamy najlepiej. Istotny jest także tryb życia – zupełnie inne ubrania bazowe znajdą się w szafie bizneswoman, a inne u kobiety ceniącej sobie luz i wygodę. Choć istnieje wiele poradników, które krok po kroku opisują, jakie ubrania powinny konkretnie znaleźć się w danej szafie, to nigdy nie wpasują się one idealnie w potrzeby każdego człowieka. Z pewnością taką podstawową bazą mogą być wygodne jeansy, kilka podkoszulków w neutralnych kolorach, wygodny żakiet na co dzień, czy klasyczny trench w stylu french chic. 

Siła dodatków 

Wiele osób obawia się, że posiadanie bazowych ubrań w szafie skazuje na nudę w stylizacjach. Nic bardziej mylnego! Gdy posiadamy ubrania, które łatwo można zestawić na różne sposoby, pojawia się u nas chęć eksperymentowania. Do podstawowych zestawów obecnych w szafie możemy kupić także oryginalne dodatki, które nadadzą konkretny styl naszym stylizacjom – i co istotne – będą pasowały do większości z nich! Przemyślana garderoba wbrew pozorom daje ogromne możliwości stylizacyjne!

Jeśli chcesz wypracować swój unikalny styl, zadbać o jakość ubrań w swojej szafie, to najwyższy czas wziąć się za gruntowne zmiany. Wystarczy trochę czasu i cierpliwości, by później z uśmiechem na twarzy stanąć o poranku przed szafą. Od teraz wybieranie stylizacji zajmie Ci dosłownie chwilę! 

Oceń