Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Zdrowe zęby i zgryz bez wad?

Zdrowe zęby i zgryz bez wad?

Zdrowy i piękny uśmiech jest marzeniem wielu z nas. Jednak co w przypadku, gdy męczymy się z problemem krzywego zgryzu lub krwawiących, nadwrażliwych dziąseł sprawiających ból każdego dnia?

Sposobem na to jest udanie się do gabinetu stomatologicznego na konsultację ortodontyczną oraz periodontologiczną. Stomatologia w szczecińskim gabinecie pozwoli Ci na nowo cieszyć się swoim uśmiechem oraz zapewni specjalistyczne leczenie jamy ustnej.

Czym zajmuje się periodontologia?

Periodontologia to dziedzina stomatologii, która specjalizuje się w diagnozowaniu, badaniu oraz zapobieganiu chorób przyzębia.

Krwawiące dziąsła? Rozchwiane zęby? Nadwrażliwość na skrajne temperatury i dotyk? To sygnał ostrzegawczy i znak, że powinniśmy udać się na wizytę kontrolną do stomatologa. Te trzy wymienione dolegliwości mogą oznaczać, że dotknęła Nas parodontoza i potrzebujemy konsultacji, diagnozy i leczenia u specjalisty periodontologa. Najczęściej wykonywane zabiegi z zakresu perdiontologii to kiretaż zębowy, który ma na celu oczyszczenie kieszonek dziąsłowych oraz regeneracja przyzębia, która polega na odbudowie zniszczonej lub utraconej struktury tkanek otaczającej ząb.

Wizyta u periodontologa to szansa na przywrócenie naszej jamie ustnej jej pierwotnego zdrowia poprzez kompleksowe i bezbolesne leczenie periodontologiczne.

Dowiedz się jakie zabiegi oferuje ci szczeciński gabinet stomatologiczny, zapraszamy na https://dentystaszczecin.eu/oferta/periodontologia/ po więcej informacji.

Wada zgryzu? Jest na to rozwiązanie!

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się wadami zgryzu. Rozwój technologiczny w tej gałęzi medycyny pozwolił na stworzenie wielu różnorodnych rozwiązań, dzięki czemu każdy z pacjentów znajdzie plan leczenia, który idealnie spełni jego oczekiwania i wymagania. Wady zgryzu to coraz popularniejszy problem Naszych czasów, dlatego właśnie współczesna ortodoncja oferuje multum różnych typów aparatów ortodontycznych dla ludzi w każdym wieku, niezależnie czy dla dziecka, czy dla osoby dorosłej.  

Stałe aparaty ortodontyczne oparte są na łukach i zamkach, które są przyklejane do powierzchni zębów na górnym lub dolnym łuku zębowym. Pacjent ma możliwość dostosowania aparatu ortodontycznego wedle własnych oczekiwań i wymagań estetycznych oraz finansowych.

Po więcej informacji dotyczących oferty ortodontycznej zapraszamy na https://dentystaszczecin.eu/oferta/ortodoncja/.

Oceń