Together Magazyn » Aktualności » MASZA I NIEDŹWIEDŹ – nowość wśród czasopism dla dzieci

MASZA I NIEDŹWIEDŹ – nowość wśród czasopism dla dzieci

Czasopismo dla dzieci „Masza i Niedźwiedź” to zupełnie nowy magazyn w ofercie dostępnej na rynku. Dwumiesięcznik adresowany będzie do wszystkich fanów niesfornej Maszy i jej oddanego przyjaciela Niedźwiedzia. Odbiorcami pisma będą w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym. Pismo poszerzy portfolio Egmont Polska i trafi do sprzedaży już 31. stycznia 2017 roku.

Uwielbiani na całym świecie zarówno przez dzieci, jak i dorosłych Masza i Niedźwiedź to bohaterowie popularnej, pełnej humoru, bardzo pogodnej, rosyjskiej bajki o przygodach małej dziewczynki i byłego artysty cyrkowego Niedźwiedzia. Ich przyjaźń to symbol relacji między ciekawskim, dość mocno rezolutnym, poznającym świat dzieckiem, a dorosłym, który próbuje mu ten otaczający je nieznany i skomplikowany świat przybliżyć i oswoić.

Rosyjski serial to światowy fenomen. Pokazywany w niemal 100 krajach na świecie, w ponad 25 wersjach językowych, klasyka animacji według prestiżowego magazynu Animation Magazine i laureat Kidscreen Awards – odpowiednik „dorosłego” Oscara – za najlepszą animację. Tylko na Facebooku ma prawie 5 mln lubiących, a na Instagramie już 10 razy więcej obserwujących. Jeden z odcinków bajki został obejrzany przez użytkowników serwisu YouTube ponad miliard razy. Masza i Niedźwiedź w Polsce gości na kanale dziecięcym TVP ABC od 2014 roku w animacji o tym samym tytule. W ostatni dzień stycznia br. niezwykli bohaterowie zagoszczą po raz pierwszy na łamach czasopisma, by wspólnie z dziećmi wykorzystać niewyczerpane pokłady energii, bawić się, żartować i spędzać razem czas.

Czasopismo „Masza i Niedźwiedź” to gwarancja świetnej zabawy i niezawodny sposób na nudę w domu, podczas wyjazdu, lub gdy zabraknie prądu by oglądać kolejne odcinki serialu. Nieprzewidywalność działań małej bohaterki jest bardzo ekscytująca dla dzieci. Proste zajęcia zaproponowane na stronach magazynu bez problemu mogą przerodzić się w budowę czegoś niezwykłego, a kolorowanki mogą doprowadzić do pomalowania całej okolicy. Masza jest w ciągłym ruchu, sądzi, że świat należy do niej i tym samym Niedźwiedź będzie jej towarzyszył w codziennych igraszkach. W poszczególnych numerach na małych czytelników będą czekać wesołe historyjki o szalonych perypetiach tych niezwykłych postaci, które zapewne jak serial, każdego rozbawią do łez. Na łamach magazynu interesująco zapowiadają się również liczne gry, zabawy i zagadki z udziałem głównych bohaterów bajki oraz ich przyjaciół, takich jak Tygrys, Pingwin, Jeż, Panda czy Zając. Zadania w piśmie są tak dobrane, żeby jak najbardziej pobudzać wyobraźnię i pomysłowość dziecka, a także poprzez zabawę uczyć czytania, pisania oraz liczenia. W piśmie nie znajdziemy bezpośredniej dydaktyki, raczej mądre i lekkie materiały przybliżające dobroć, dociekliwość i bezpośredniość.

W poszczególnych wydaniach na entuzjastów dobrej rozrywki będzie czekać dodatkowo plakat oraz zabawka związana ze światem bohaterów. W pierwszym numerze dołączony będzie wesoły bączek! Cena egzemplarza wraz z dodatkiem wyniesie 9,99 zł, na rynku pierwszy numer będzie dostępny od 31 stycznia 2017 r. Wprowadzenie magazynu wsparte jest kampanią reklamową, która obejmuje emisję spotów telewizyjnych, komunikację i ekspozycję w sieci HDS, a także kampanię w prasie, na kanale YouTube oraz mediach własnych Egmontu.

W ofercie wydawniczej Egmont Polska dostępne są również popularne i lubiane wśród dzieci książki z Maszą i Niedźwiedziem w rolach głównych. Więcej szczegółów na temat publikacji już wkrótce.

FORMUŁA WYDAWNICZA CZASOPISMA

Tytuł: „Masza i Niedźwiedź”

Częstotliwość: dwumiesięcznik

Premiera: 31. stycznia 2017 r.

Grupa docelowa: dziewczynki, chłopcy 3-6 lat

Cena: 9,99 zł

Redaktor naczelna: Jolanta Tomala

Liczba stron: 24

Licencjodawca: Animaccord LTD.

Wybrane okładki książek z wiosennej oferty Egmont Polska.

Oceń