Together Magazyn » Aktualności » GDYNIA ARENA obchodzi swoje VIII urodziny

GDYNIA ARENA obchodzi swoje VIII urodziny

30 stycznia gdyński obiekt obchodzi swoje VIII urodziny. Od wielu lat jest to arena zmagań sportowych, ale nie brakuje tu również koncertów gwiazd światowej muzyki i widowisk na najwyższym poziomie. Program hali jest zróżnicowany, dostosowany do wszystkich grup wiekowych i skierowany do szerokiego grona odbiorców. Gdynia Arena to wielokrotnie nagradzany, nowoczesny obiekt wielofunkcyjny, przystosowany do organizacji imprez o charakterze konferencyjnym, targowo – wystawienniczym, sportowym i muzycznym. Odbywa się tutaj ponad 100 imprez rocznie, a ich organizatorzy zgodnie podkreślają komfort wnętrz, znakomitą akustykę i wysokiej jakości system nagłośnieniowy. Obiekt wyposażony jest także w system elektrycznie sterowanych rolet i kulis scenicznych, pozwalający na dowolną konfigurację miejsc na widowni, która pomieści ok. 5000 osób.

Rok 2016 w Gdynia Arenie obfitował w imprezy kulturalne. Były to takie projekty jak Koncert Muzyki Filmowej, Orkiestra Adama Sztaby czy the Wall Orchestra z repeprtuarem Pink Floyd, w których udział wzięli również polscy artyści, m.in. Andrzej Piaseczny, Justyna Steczkowska, Kuba Badach, Natalia Kukulska czy Piotr Cugowski. Gdyńska hala gościła taką sławę jak Mireille Mathieu, ale występowali tu również Kult i Bednarek. Oprócz koncertów miały tu również miejsce takie widowiska jak Śląsk i Mazowsze. Dzieci odwiedziły Krainę Kinder Niespodzianki a dorośli spędzili wieczór podczas Polskiej Nocy Kabaretowej.

W zimowej odsłonie czeka nas pełna gama wydarzeń kulturalnych. Począwszy od imprez miejskich i eventów dla mieszkańców, przez przedstawienia dla najmłodszych i spektakle dla starszych, po koncerty symfoniczne i występy polskich artystów. Wydarzenia te pewnością przyciągną chętnych wrażeń i spragnionych emocji…

W dniach 4-5 lutego w hali Gdynia Arena odbędą się obchody 91. Urodzin Gdyni. Dla mieszkańców miasta przygotowano propozycje aktywnych oraz twórczych działań. W pierwszym dniu do wspólnego świętowania organizatorzy zapraszają szczególnie seniorów, w drugi dzień – mieszkańców z rodzinami. Kulminacyjnym punktem programu podczas dwóch dni imprezy będzie widowisko muzyczne Musicalowe standardy w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Po raz kolejny do Gdyni zawita „Walentynkowa Gala Disco Polo”. Już 11 lutego w gdyńskiej hali w muzyczny sposób można spędzić „święto zakochanych”. Miłość, muzyka i dobra zabawa – to tegoroczny motyw przewodni, tego szczególnego wydarzenia na mapie walentynkowego święta, na którym wystąpią największe gwiazdy muzyki disco polo.

Ale to nie jedyny koncert z okazji Walentynek. 14 lutego odbędzie się koncert trzech nietuzinkowych artystów. Na jednej scenie wystąpią Kortez, Ania Dąbrowska oraz Anita Lipnicka. Gospodarzem wieczoru będzie Piotr Bałtroczyk. Na miejscu przewidzianych jest wiele atrakcji m.in. rozmowy przy lampce wina, możliwość otrzymania płyt z autografami artystów oraz „strefa singla”.

W tym roku już po raz piąty odbędzie się bal karnawałowy dla najmłodszych gdynian. Tematem tegorocznego balu jest „Bajkowa przygoda gdyńskich rybek”. Zabawa odbędzie się 18 lutego w dwóch turach – o godzinie 10.30 oraz 14.30. Wstęp na bal jest bezpłatny, ale biletowany. Rejestracja na stronie www.gdyniarodzinna.pl zostanie uruchomiona na początku lutego.

A 25 lutego fantastyczne widowisko muzyczne „Emigra – Symfonia bez końca”. A w nim ponad 100 artystów, chór, 10 dynamicznych perkusji, multimedia z historycznymi fotografiami i muzyka warta Oscara. Widowisko opowiada o doświadczeniach emigracji, ważnych osobiście również dla samego kompozytora Jana A.P. Kaczmarka. Producentem wydarzenia jest Muzeum Emigracji w Gdyni.

5 marca do gdyńskiej Areny zawita Narodowy Cyrk Chiński. Najlepsi akrobaci na świecie zaprezentują najnowsze Show The Grand Hong Kong Hotel – Gdzie świat poznaje serce Chin. W ciągu ostatnich kilku lat Chiński Cyrk Narodowy zaprezentował szerokiej rzeszy odwiedzających poniekąd dziwną i fascynującą kulturę Chin poprzez opowieści, których tłem były legendarne miejsca, miasta i miasteczka.

19. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów oraz finał nagrody Kolosy to największa impreza podróżnicza w Polsce. Najbliższa edycja odbędzie się 10-12 marca. Przez trzy dni, od piątkowego przedpołudnia do niedzieli wieczór, w Gdynia Arenie odbędzie się blisko sto prezentacji, pokazów zdjęć oraz filmów, przedstawiających najbardziej interesujące polskie dokonania podróżnicze 2016 roku, jak również wręczone zostaną Kolosy – statuetki za dokonania roku.

Na polskiej scenie muzycznej Dżem stał się kultowy i zapisał się na stałe w historii muzyki rockowo-bluesowej. 15 marca będzie można obejrzeć widowisko teatralno-muzyczne „Skazany na bluesa”. Poruszającą historię o przyjaźni, wolności i miłości oraz o nie zawsze wygranej walce z samym sobą przedstawi kilkudziesięciu aktorów Teatru Śląskiego oraz grająca na żywo kapela.

Do zobaczenia w Gdynia Arenie!!!

Oceń