Together Magazyn » Kultura » Klasyczne przeboje muzyki francuskiej – koncert Fundacji Alegoria Kultury

Klasyczne przeboje muzyki francuskiej – koncert Fundacji Alegoria Kultury

16 sierpnia w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku odbył się kolejny koncert z cyklu „Klasyka w letnie wieczory”. Na przygodę z muzyką z całego świata, przez całe lato zapraszała mieszkańców Fundacja Alegoria Kultury.

Piosenka francuska, której dedykowane było spotkanie, wykonana została przez utalentowane trójmiejskie trio. Na pianinie zagrał Zbigniew Kosmalski, absolwent akademii muzycznej, który od 30 lat współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gdyni, a od 5 również z Akademią Muzyczną w Gdańsku. Wokalistkami wieczoru były Maja Gadzińska, aktorka Teatru Muzycznego w Gdyni, uczestniczka Europejskiego Festiwalu Szkół Musicalowych, laureatka nagrody Pomorskie Sztormy (odkrycie roku) oraz Pomorskiej Nagrody Artystycznej ( Nadzieja Artystyczna) oraz Magdalena Borowiecka, również aktorka Teatru Muzycznego w Gdyni, absolwentka szkoły muzycznej w klasie skrzypiec.

W repertuarze wieczoru francuskiego znalazły się najpiękniejsze i najbardziej znane utwory takich postaci jak Edith Piaf czy Jacques Brel. Wspaniała letnia pogoda oraz kameralna atmosfera koncertu pozwoliły przenieść słuchaczy w świat paryskich kawiarenek. Gorące brawa oraz prośby o bis nie pozostawiły wątpliwości, że koncerty organizowane przez Fundację Alegoria Kultury to wyjątkowe wydarzenia na kulturalnej mapie Trójmiasta.

Więcej informacji na temat wydarzeń planowanych przez Fundację Alegoria Kultury znaleźć można pod adresem:

http://alegoria-kultury.pl/

Oceń