Together Magazyn » Aktualności » Łeba – małe miasto, wielki potencjał

Łeba – małe miasto, wielki potencjał

Spośród wielu miast nad Bałtykiem, Łeba zasługuje na szczególną uwagę. To niewielkie miasto, liczące około czterech tysięcy mieszkańców, co roku przyciąga rzeszę turystów, którzy nie wyobrażają sobie letnich wakacji bez pobytu na łebskiej plaży. Warto wracać do Łeby, aby odkryć swoje ulubione miejsca do wypoczynku i rekreacji.

Wizytówkami Łeby są morze i ruchome wydmy. Te ostatnie są wyjątkowym obszarem naturalnym przynależącym do Słowińskiego Parku Narodowego. Najwyższa spośród wydm, Wydma Łącka, liczy aż 42 m wysokości. Fenomenem jest na pewno odwieczne „wędrowanie wydm” w kierunku wschodnim i południowo-wschodnim (ok. 1,5 m/rok). Wydmowy szlak, który jest chętnie uczęszczany przez turystów, obejmuje pięciokilometrowy fragment Mierzei Łebskiej między morzem a Jeziorem Łebsko.

Miłośnicy militariów powinni odwiedzić Muzeum Wyrzutnia Rakiet w Rąbce przy wydmach. To właśnie tutaj w czasie II wojny światowej funkcjonował tajny niemiecki poligon doświadczalny, gdzie przeprowadzano próby z tajną bronią niemiecką – „Wunderwaffe”.

Na obszarze ponad 20 ha rozciąga się teren znakomitej atrakcji dla całych rodzin – Łeba Parku. Spotkanie z realistycznie wykonanymi figurami dinozaurów i innych stworzeń jest niesamowitym przeżyciem, nie tylko dla najmłodszych! Starannie zaplanowane ścieżki edukacyjne to dobra okazja do zapoznania się z kolejnymi etapami ewolucji.

Ciekawym w skali naszego kraju obiektem muzealnym jest Muzeum Motyli, położone w centrum Łeby, przy Skwerku Rybaka. Wystawa stała składa się ze 102 gablot entomologicznych. Zwiedzający mogą obejrzeć ponad 3500 okazów niemal z całego świata.

Labirynt Park Łeba to kolejne miejsce, w którym świetnie mogą się bawić zarówno całe rodziny, jak i grup szkolnych czy kolonijnych. Szczególnie godny uwagi jest Labirynt 3D. Na powierzchni 5 tys. m kw znajduje się największy w Polsce naturalny, trwały labirynt z platformami widokowymi i pięcioma bazami do zdobycia.

Oceń