Together Magazyn » Aktualności » Kim w dzisiejszych czasach jest dobry bohater?

Kim w dzisiejszych czasach jest dobry bohater?

Michał

Kim w dzisiejszych czasach jest dobry bohater? Otóż jest to ktoś obdarzony wyjątkowością, zawsze gotów stawić czoła przeciwnościom, mający nadprzyrodzone moce. Na wzór filmowych superbohaterów zmienia postać, ukrywa się pod postacią zwykłego człowieka. Tak go widzimy oczami młodego pokolenia. A kim jest Michał?

Michał jest niższy niż przeciętny mężczyzna w jego wieku. Może czasami mijamy go na ulicy, nawet go nie dostrzegając. Z pozoru cichy i spokojny, na co dzień zmienia świat. Nie ten szeroko pojęty świat ludzi sukcesu, choć może ten trochę też. Zmienia świat dla innych.

Michał od 16 lat jest aktorem w Teatrze Razem, którego twórcą jest Jarosław Rebeliński. Swoją postacią i rolami pokazuje świat ludzi bardziej wrażliwych. Świat, dla którego nie ma zwykłego miejsca w społeczeństwie.

Od 2016 roku Michał, w ramach projektu Fundacji JA TEŻ, pracuje w obsłudze widza Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. W 2017 roku oprowadzał parę książęcą – księcia Wiliama i księżną Kate. Był nagradzany w fotograficznej wystawie pokonkursowej FOTO-ON Nasz Świat i miał samodzielną wystawę malarstwa. W 2017 roku nasz bohater był reprezentantem Polski w specjalnym posiedzeniu ONZ z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Zaniósł tam idee wartości człowieka, szansy i możliwości rozwoju.

Michał jest bardzo oczytanym człowiekiem. Kiedy się z nim rozmawia, ma się wrażenie, że czyta znacznie więcej, niż my na co dzień. Dużo mówi o postrzeganiu, o prawie do bycia akceptowanym, o odmienności, o tym, że każdy człowiek jest darem dla świata. Michał widzi swój świat w pięknych kolorach, ale zauważa też trudności, jakie codziennie napotyka on i inne osoby z zespołem Downa. Rozumie aspekt tych trudności i czuje brak akceptacji jeszcze w wielu miejscach w Polsce.

Ideę akceptacji człowieka niesie też na co dzień, prowadząc „Warsztaty Akceptacji” dla dzieci czy biorąc udział w projektach międzynarodowych. Zmienia świadomość. Zwykły, niezwykły bohater, który każdego dnia, mimo własnych trudności, idzie zmieniać świat. Teraz będzie to świat ludzi pracy. Być może niedługo spotkacie go w jednym z gdańskich urzędów.

Spędzić czas z Michałem to niezwykle cenne doświadczenie. Możecie go zobaczyć w teledysku Fundacji JA TEŻ z Arturem Gadowskim z zespołu IRA: https://www.youtube.com/watch?v=51Vu6Lrt8mU

Oceń