Mija kolejny tydzień kalendarzowej wiosny. Pogoda za oknem nastraja coraz bardziej optymistycznie, a sił witalnych stopniowo nam przybywa. Czas zatem to wykorzystać i zaplanować wypoczynek na świeżym powietrzu. Przygotowaliśmy przegląd atrakcji, które zapewniają parki dla osób aktywnych w naszym regionie.

Parki linowe – pozycja obowiązkowa dla aktywnych

Kto spróbował tej formy aktywności, z przyjemnością do niej wraca. Wspinając się po linach, nie tylko pokonujemy własne słabości. Dzieci ćwiczą zmysł równowagi i kondycję fizyczną, a dorośli – cofają się do czasów beztroskiego dzieciństwa. Słowem – dobrze się bawimy, niezależnie od wieku. A kto z nas tego nie lubi?

W Trójmieście z parku linowego można skorzystać m.in. w Kolibki Adventure Park położonego na granicy Gdyni i Sopotu. Park Linowy „Samuraj” jest jedną z atrakcji tego kompleksu. Szlak, który należy przebyć, jest położony na wysokości 10–20 m. Pomiędzy podestami zainstalowano przejścia z lin stalowych, drabin i siatek itp. Na uczestników zabawy czeka wiele przeszkód do pokonania i spora dawka pozytywnych emocji. Więcej informacji: http://www.adventurepark.pl.

Park Linowy Port Brzeźno w Gdańsku działa od czerwca 2014 roku. Na miłośników mocnych wrażeń i dobrej zabawy czekają tutaj cztery trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Swoich sił mogą również spróbować młodsze dzieci (od 3. roku życia). Aby wziąć udział w zabawie, trzeba przejść trasę szkoleniową – jej pozytywne zaliczenie umożliwia udanie się na wybraną trasę w parku linowym. Aby zapoznać się ze szczegółami, należy odwiedzić stronę internetową: www.portbrzezno.pl.

Kolejny miejscem, w którym możemy zmierzyć się z linowym wyzwaniem, jest Park Linowy Małpi Jar w Gdańsku-Oliwie. Wytyczono tutaj pięć tras, które różnią się stopniami trudności. Znajdzie się coś dla młodszych miłośników mocnych wrażeń i dla doświadczonych bywalców parków linowych. Przykładem może być Trasa Gorilla, określana jako ekstremalna trasa, z 19 przeszkodami umieszczonymi 4–15 m nad ziemią. Jej pokonanie może zająć nawet dwie godziny. Więcej informacji: www.malpijar.pl.

Atrakcje parków linowych znajdziemy również poza Trójmiastem. Będąc w Malborku, możemy skorzystać z oferty Parku Linowego Jumpy Park. Również i tutaj mamy do dyspozycji pięć zróżnicowanych tras, które powinny przypaść każdemu do gustu, niezależnie od tego, czy dopiero zaczyna swoją przygodę z linami, czy jest już zaprawionym zawodnikiem. Uwagę zwraca bardzo nowoczesny system asekuracji, który zapewnia bezpieczną zabawę. Sezon w Malborku rozpoczyna się 29 kwietnia, a więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.dinopark.malbork.pl/atrakcje-parku/park-linowy.

Parki linowe czekają również nad pełnym morzem: w Łebie i we Władysławowie. Tarzan Park Władysławowo oferuje możliwość skorzystania z pięciu tras, które zapewnią wiele emocji. W Tarzan Parku Łeba można spróbować swoich sił na czterech trasach. Więcej informacji: http://www.tarzanpark.pl.

Spotkanie z dinozaurami i nie tylko

Jeśli chcemy połączyć przyjemne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu z walorami edukacyjnymi, możemy zabrać nasze dzieci np. na spotkanie z dinozaurami; w Łeba Parku poznamy ich około 100. Kompleks rozciąga się na powierzchni 20 ha. Ciekawą ekspozycją jest pradawna chata i groty przedstawiające życie Neandertalczyków. Można też zapoznać się z dokonaniami dawnego rzemiosła. Na zwiedzających czekają też inne atrakcje, takie jak minizoo, place zabaw czy kino 5D. W bieżącym roku park otwarty będzie od 15 kwietnia. Po więcej szczegółów odsyłamy na stronę internetową: http://lebapark.pl/.

Wróćmy jeszcze na chwilę do Malborka, bo od 29 kwietnia otwiera tam swoje podwoje Dinopark Malbork. Również i tutaj spotkamy dawnych mieszkańców naszej planety w skali 1:1, a dzięki ścieżce edukacyjnej, możemy poznać poszczególne okresy w dziejach Ziemi. Jeśli znacie już dinozaury, w Malborku możecie poznać również i smoki! Wierne odwzorowanie ich wyglądu robi wrażenie – nie tylko na najmłodszych. W Muzeum Skamieniałości przygotowano eksponaty sprzed setek milionów lat, które stanowią namacalne dowody żywych form życia na naszej planecie w zamierzchłych czasach. Nieco innej, choć również fascynującej rozrywki dostarczą nam kino 5D, laserowy tor przeszkód czy Wioska Jaskiniowców. Więcej informacji o atrakcjach parku można znaleźć na stronie internetowej: http://www.dinopark.malbork.pl/.

Również od 29 kwietnia warto wybrać się do Elbląga, gdzie na ok. 64 ha rozciąga się ogromny kompleks Nowa Holandia. Warto zwrócić uwagę na unikalną sieć ok. 11 km kanałów wodnych, które są jednym z oryginalnych rozwiązań w tym miejscu, choć nie jedynym. Działająca na miejscu wypożyczalnia sprzętu wodnego zapewni nam możliwość podziwiania widoków z łódki czy roweru wodnego. Rodzinny Park Rozrywki zapewnia zróżnicowane formy aktywności, począwszy od tej fizycznej (np. zjeżdżalnia Lew Gigant, trampoliny, tzw. małpi gaj), a skończywszy na edukacyjnej. Na gości będą czekać m.in.: Obłędny Tunel, Mini ZOO, Kopalnia Złota, Ptaszarnia, Ścieżka Edukacyjna, Osada Wikingów czy Wyspa Nielotów. O innych atrakcjach można przeczytać na stronie internetowej parku: www.rpr.nowaholandia.pl.

Świat Labiryntów w Blizinach k. Przywidza otwiera swój labirynt drewniany 29 kwietnia br. Otwarcie labiryntu kukurydzianego przewidziano na 16 lipca. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji odwiedzić tego obiektu z dziećmi, warto zarezerwować swój czas, choćby w trakcie trwania majówki. Przypomnijmy więc tylko, że Świat Labiryntów Bliziny to pierwszy w Polsce park labiryntów, które są dziełem światowej sławy projektanta – Adriana Fishera. Wspólne zdobywanie poszczególnych celów to znakomita forma relaksu, ale i rodzinnej integracji. Na miejscu jest też dostępny plac zabaw i sklepik z pamiątkami. Zanim wybierzecie się do Blizin, sprawdźcie stronę internetową: http://swiatlabiryntowbliziny.blogspot.com.

Podobne

O Autorze

Michał Mikołajczak

Urodziłem się w 1977 roku, w Grudziądzu, ale od 25 lat mieszkam w Trójmieście – początkowo w Gdańsku, a obecnie w Sopocie. Ukończyłem filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. Z zawodu i zamiłowania jestem redaktorem. Jak przystało na urodzonego humanistę, mam bardzo wszechstronne zainteresowania. Szczególnie interesują mnie: kryminalistyka, współczesna historia Polski, medycyna (zwłaszcza psychiatria), a także kultura popularna lat 80. i transport. Wolne chwile spędzam z rodziną, najczęściej na oglądaniu filmów grozy.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany