Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Lampy ekskluzywne w stylu glamour – ponadczasowa elegancja i szyk
lampyekskluzywnegalmour

Lampy ekskluzywne w stylu glamour – ponadczasowa elegancja i szyk

Glamour to styl, w którym króluje blask i poczucie luksusu. Dobierając odpowiednie oświetlenie do domu czy lokalu, można podkreślić niepowtarzalny wygląd wnętrza i zaprezentować własny charakter. Lampy ekskluzywne glamour to propozycja dla osób, które lubią nieoczywiste rozwiązania projektowe i elegancki design w prestiżowym wydaniu.

Blaski cienie i odcienie stylu glamour

Ekskluzywne lampy wiszące mogą być czasami stanowić samodzielną ozdobę salonu czy jadalni, a oświetlenie w stylu glamour to doskonały pomysł na motyw przewodni każdego eleganckiego wnętrza. Lampy wyróżniają się finezyjnymi kształtami i ozdobnym wyglądem, który przyciąga pożądliwe spojrzenia. Lampy ekskluzywne w stylu glamour to również doskonałej jakości materiały i pomysłowe rozwiązania projektowe, które pozwalają idealnie oświetlić lub doświetlić każdą przestrzeń. W tej kategorii warto zwrócić zwłaszcza uwagę na ekskluzywne lampy wiszące czy modne kinkiety, które mogą występować niezależnie od siebie, albo tworzyć razem spójną instalację w salonie, gabinecie czy sypialni.

Jakie materiały i kolory wybrać?

Styl glamour nie bez powodu kojarzy się z elegancją i luksusem. Oświetlenie w stylu glamour często jest motywem przewodnim wielu wnętrz, bo takie lampy wiszące zwracają na siebie uwagę już od pierwszych chwil. Warto postawić na dobrej jakości materiały i przemyślane wykonanie, dzięki czemu będzie można w pełni wykorzystać potencjał eleganckiej, ozdobnej złotej lampy czy metalicznego kinkietu. Materiały, na które warto zwrócić uwagę, to przede wszystkim szkło transparentne, przepięknie załamujące światło kryształy czy różne rodzaje metalu. W wielu ciekawych modelach można również znaleźć wysokiej jakości tworzywo sztuczne o interesującej fakturze czy nietypowym kształcie. Glamour to bez wątpienia także metaliczne folie i odbicia nadające całości charakterystycznego błysku. Niezwykle intrygujące są na przykład lampy wiszące z elementami stalowymi w odcieniach takich jak srebro, złoto, mosiądz, brąz, czerń czy miedź.

Jak urządzić wnętrze z ekskluzywnymi lampami?

Czasami warto pomyśleć o wyborze głównego źródła światła w pierwszej kolejności, jeszcze przed podjęciem innych decyzji na temat mebli czy dekoracji. Są wnętrza skryte w półcieniu, gdzie lampa pełni jedynie funkcję źródła światła. Jednak oświetlenie w stylu glamour do takich nie należy. Lampy wyróżniają się ciekawą i często nawet kontrowersyjną formą, łączeniem różnych materiałów i odważnym eksperymentowaniem z przepuszczalnością światła. Z pewnością nie jest to wybór dla osób ceniących jedynie praktyczne funkcje oświetlenia. Ekskluzywne lampy wiszące glamour czy modne kinkiety to często prawdziwe dzieła sztuki. Dlatego niekiedy warto zaplanować wygląd całego wnętrza na podstawie jednego motywu przewodniego, na przykład masywnej, bogato zdobionej lampy ustawionej nad centralnym punktem salonu, sypialni czy kuchni. Oświetlenie glamour lubi błyszczeć i zwracać na siebie uwagę.

Oceń