Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Czym jest jonizacja powietrza i dlaczego warto z niej korzystać?
photo--abe

Czym jest jonizacja powietrza i dlaczego warto z niej korzystać?

Niestety jakość powietrza w miastach, a tym samym w naszych domach ulega coraz większej degradacji. Zanieczyszczenia sprawiają, że wzrasta ilość alergii na roztocza czy inne substancje w powietrzu. W walce z negatywnymi skutkami wywoływanymi przez oddychanie niskiej jakości powietrzem zaczęto szukać sprawdzonych rozwiązań. Należy do nich zaliczyć jonizatory powietrza, urządzenia, które okazują się skutecznym neutralizatorem jonów dodatnich, których nie brakuje w naszych domach i okolicy.

Na czym polega jonizacja powietrza?

Najistotniejszą funkcją jonizatorów jest produkcja ujemnych jonów, których wartość służy zwalczaniu działania jonów dodatnich. Te ostatnie wytwarzane są przez urządzenia elektroniczne znajdujące się w naszych domach. Potocznie zwane są elektrosmogiem. Przyciąga kurz, wirusy, bakterie, roztocza oraz zarodniki pleśni i grzybów. Rolą jonów ujemnych jest ich neutralizacja, a tym samym opadanie wspomnianych niekorzystnych cząsteczek na podłogę. Ten proces to jonizacja powietrza, która może ochronić nasz organizm przed wnikaniem zanieczyszczeń i zapobiegnie uczuleniu na kurz i innym alergiom.

Do wytworzenia ujemnych cząsteczek zaleca się korzystanie z jonizatorów. W zależności od ich konstrukcji produkowane są jony lekkie lub ciężkie. Te pierwsze mają charakter krótkotrwały, ulegający rozładowaniu przy pierwszej napotkanej cząstce naładowanej w sposób dodatni. Z kolei jony ciężkie wytwarzane są przez powstawanie elektronów na rozgrzanym metalu. Są znacznie wytrzymalsze, dzięki czemu jedna taka cząsteczka jest w stanie oczyścić więcej powietrza.

Dlaczego jonizacja powietrza jest ważna?

Już co czwarty Polak deklaruje alergię na kurz. Głównymi objawami są duszności, łzawienie oczu, swędzenie, wysypka na skórze oraz katar. Jonizacja powietrza w takich przypadkach często stanowi jedyną metodę na walkę z podstawowymi alergenami. Wysokiej jakości jonizatory są w stanie zapobiec powstawaniu infekcji dróg oddechowych czy innych chorób. Taką gwarancję dają urządzenia, które można kupić w Mediasklep. W ramach oferty można kupić bezobsługowe jonizatory pracujące cicho, co sprawia, że nie rozproszą nas podczas pracy i nie zakłócą naszego snu.

jonizator-powietrza-iventus--

Domowa jonizacja powietrza wymaga inwestycji, lecz jej rezultaty zauważalne są w kilka dni. To wydatek, który opłaca się, z powodu wszechstronnych korzyści zdrowotnych. Stworzenie korzystnego mikroklimatu w domowych pomieszczeniach może okazać się wystarczające w walce z roztoczami czy innymi alergenami. Oczyszczone i w pełni zjonizowane powietrze często przyrównuje się do tego świeżego i orzeźwiającego, wyczuwalnego bezpośrednio po burzy. Niezależnie od tego, czy mieszkamy w bloku czy w domu jednorodzinnym, podniesienie jakości powietrza w mieszkaniu wpływa na ogólne samopoczucie wszystkich lokatorów. Zjonizowane powietrze uzyskane przy użyciu specjalnych jonizatorów może być doskonałą imitacją tego otrzymywanego drogą naturalną.

Oceń