Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Fotowoltaika – ekologiczna energia
fotowoltaika - montażyści zakładają panele fotowoltaiczne na dachu domu jednorodzinnego

Fotowoltaika – ekologiczna energia

Klimatolodzy i ekolodzy coraz częściej mówią o globalnym kryzysie klimatycznym, który jest spowodowany, którego nie spowodowały zjawiska naturalne, tylko działalność człowieka. Do dewastacji środowiska najsilniej przyczynia się korzystanie z paliw kopalnych przy wytwarzaniu energii i wycinanie lasów. Sytuację klimatyczną mogłoby poprawić stosowanie energii zielonej na masową skalę. W krajach skandynawskich, w Belgii, Niemczech coraz więcej osób zakłada instalacje fotowoltaiczne. W Polsce zielona energia powoli zyskuje zwolenników.

Wyjątkowość zielonej energii

Ekologiczna energia pozyskana jest z odnawialnych źródeł. Słońca, czy wiatru nie można wyczerpać. Fotowoltaika Kielce www.gmstarbud.pl/fotowoltaika-kielce to prąd bez brudu i zanieczyszczenia środowiska. Żadnego kurzu, zabrudzonych ścian i do tego mniejsze rachunki za prąd. Zaletą fotowoltaiki jest uwolnienie się od zakładu energetycznego i nieprzejmowanie się przerwami w dostawie prądu. Przez ekspertów z dziedziny ochrony środowiska i energetyki, nowoczesna instalacja fotowoltaiczna rekomendowana jest jako wysoce wydaje własne źródło prądu.

Opłacalność fotowoltaiki

Produkcja energii na własny użytek interesuje dużą grupę ludzi, ale wskazują oni na jedną przeszkodę w realizacji tego marzenia – cena instalacji fotowoltaicznej Kielce. W rozwoju ekologicznej energii nie pomagają panujące w Polsce na ten temat mity. Dość powszechne jest przekonanie, że w kraju nad Wisłą nie opłaca się montować instalacji fotowoltaicznej,ponieważ jest za dużo dni bez słońca. Pochmurne dni obniżają odrobinę efektywność instalacji, ale nie przestaje ona działać całkowicie. Problemem nie jest niska temperatura, a jedynie krótszy dzień, ponieważ do paneli dociera mniej energii słonecznej. Opłacalność fotowoltaiki Kielce przejawia się w niskiej awaryjności i 15-letniej gwarancji. Producent zapewnia, że systemy fotowoltaiczne mogą wydajnie wytwarzać prąd nawet przez 35 lat. Wiele miast wspiera inwestycje w fotowoltaikę i dofinansowuje nawet 40% wartości systemu. Jednak trzeba wypełnić bardzo dużo dokumentów, aby otrzymać wsparcie w sfinansowaniu inwestycji.

Rola dachu w pozyskiwaniu energii

Kształt dachu ma wpływ na ilość pozyskiwanej energii. Najlepsze nachylenie to 30-40 stopni i ustawienie paneli do strony południowej lub 15-25 stopni, przy ustawieniu paneli w stronę wschodnią lub zachodnią. Na płaskim dachu także można założyć fotowoltaikę Kielce, ale trzeba pamiętać o zamontowaniu specjalnych podkonstrukcji, dzięki którym kąt nachylenia paneli jest dopasowany do warunków.

fotowoltaika Kielce

Niewykorzystana energia

Fotowoltaika jest naprawdę wydajna – właściciel nie jest w stanie wykorzystać całej wytworzonej energii – zużywa jej zaledwie 20%. Resztę klient magazynuje w zakładzie energetycznym i może w każdej chwili za darmo ją wykorzystać. Rozliczanie ma miejsce dwa razy w roku. Zakład oblicza moc odkupionej energii i moc energii sprzedanej klientowi. Obliczenia są podstawą do wystawienia rachunku, który nie jest taki szokujący, jak w przypadku osób korzystających jedynie z energii wytworzonej przez zakład energetyczny. Fotowoltaika Kielce www.gmstarbud.pl/realizacje to dobry sposób pozyskiwania energii przez osoby, dla których ochrona środowiska jest najważniejszą wartością. Aby założyć system fotowoltaiczny, nie trzeba ubiegać się o żadne koncesje, pozwolenia, czy zakładać działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy też mogą zakładać fotowoltaikę na budynkach firm i w ten sposób pozyskiwać energię. Zakład energetyczny musi zakupić od prywatnego właściciela niewykorzystaną energię. Obligują go do tego przepisy w prawie energetycznym.

Nie straszny im śnieg

Nie jest prawdą, że fotowoltaika może nie działać w mroźnie i śnieżne dni. Panele fotowoltaiczne są odporne na zimową pogodę. Są to produkty wytrzymałe i na pewno podczas gradu, śnieżycy czy ulewy nie ulegną zniszczeniu. Działają ponad 30 lat, więc muszą być odporne na działanie opadów. Paneli fotowoltaicznych nie trzeba myć, gdyż deszcz zmywa z nich wszelkie zanieczyszczenia.

Doskonałe wykorzystanie nieużywanego dachu

Dach to część domu, z której nie korzystamy na co dzień. Jest to idealna przestrzeń, którą można zagospodarować w celach energetycznych i wytwarzać zieloną energię na swoje potrzeby. Prąd jest coraz droższy i nic nie wskazuje na to, aby trend miał się odwrócić. Fotowoltaika Kielce obniża rachunki za prąd nawet 3500 złotych i nie przeszkadza w domu, bo jest zamontowana na przestrzeni dachowej. Same korzyści: w portfelu i dla środowiska

Fotowoltaika jest określana przyszłością energetyki, ponieważ ludzie coraz częściej interesują się pozyskiwaniem energii ze źródeł odnawialnych. Rozumieją, że paliwa kopalne nie są wieczne i bardzo szkodzą środowisku. Smog, który zimą przyczynia się do większej śmiertelności i zachorowalności na choroby serca i płuc, otworzył ludziom oczy i sprawił, że zwiększyło się zainteresowanie fotowoltaiką Kielce. Panele fotowoltaiczne wyglądają estetycznie na dachu. Można je także zamontować na gruncie. Niskie rachunki za prąd i ekologiczna energia to największe plusy fotowoltaiki.

Oceń