Together Magazyn » Kultura » KRZYSZTOF ZALEWSKI SOLO ACT

KRZYSZTOF ZALEWSKI SOLO ACT

Krzysztof Zalewski, znany również jako Zalef to jeden z najbardziej utalentowanych wokalistów w Polsce. To także multiinstrumentalista, kompozytor i autor tekstów. Po sukcesie w programie rozrywkowym „Idol” nagrał debiutancką płytę i zszedł na drugi plan, aby powrócić z pierwszym dojrzałym krążkiem – „Zelig”. W Starym Maneżu artysta zagra 13 marca.

W 2002 roku 18-letni Krzysztof Zalewski zdecydował się wziąć udział w popularnym talent show „Idol”. Po przejściu kolejnych eliminacji, doszedł na sam szczyt, wygrywając drugą edycję programu. Wtedy Zalef dał się zapamiętać publiczności dzięki heavy metalowemu wizerunkowi oraz zadziornemu tembrowi głosu. Po wydaniu debiutanckiej płyty „Pistolet” zniknął na 9 lat z pierwszego planu. W tym czasie szlifował swój warsztat i zdobywał doświadczenie. Grając przez ten okres na scenie z takimi artystami jak: Nosowska, Hey, Muchy oraz Brodka.

W 2013 roku powrócił z autorską płytą „Zelig”, która pokazuje alternatywną stronę muzyka. Tytuł albumu stanowi bezpośrednie odwołanie do filmu Woody’ego Allena, którego bohaterem jest człowiek dostosowujący się do każdego otoczenia, w którym przyszło mu się znaleźć. To album wymagający, szukający nowych dróg, ale nie dający się zagrzebać w rutynie.

O płycie i jej autorze tak mówi Jacek 'Budyń’ Szymkiewicz (Pogodno): Miałem przyjemność poznać pana Zalewskiego Krzysztofa pierwej jako zacnego kolegę i kompana w przygodach niebezpiecznie szalonych, a dopiero chwilę później, jako utalentowanego muzyka i wrażliwego autora i kompozytora. Ilość melodii i pomysłów na aranżacje tychże plus spontaniczny i bezwysiłkowy sposób przejawiania się tych melodii i pomysłów, nasuwały na myśl geniusz. Szczypta problemów osobowościowych i niezwykły życiorys dają mieszankę, obok której nie można przejść obojętnie. I taka jest też płyta „Zelig”.

Obecnie Zalef pracuje już nad kolejnym albumem, a w oczekiwaniu na jego premierę, artysta wystąpi w programie solo act, który sam nazywa „cyrkiem Zalewskiego”.

13 marca 2016 (niedziela) godz. 19:00
STARY MANEŻ, ul. Słowackiego 23, Gdańsk Garnizon

BILETY:
miejsca stojące – 45 zł, w dniu koncertu – 60 zł
Bilety do nabycia w sieci na www.starymanez.pl oraz w kasie Starego Maneżu.

Oceń