Together Magazyn » Aktualności » Zobaczyć, zwiedzić, doświadczyć – Moja Pierwsza Wizyta w Kinie

Zobaczyć, zwiedzić, doświadczyć – Moja Pierwsza Wizyta w Kinie

Zaczął się rok szkolny, a wraz z nim w życiu maluchów pojawiły się kolejne szanse na wielkie odkrycia. Jedną z nich jest Moja Pierwsza Wizyta w Kinie – projekt edukacyjny Multikina i Pracowni Ferment Kolektiv, skierowany do przedszkoli
i pierwszych klas szkół podstawowych, pozwalający dzieciom na niecodzienne spotkanie z kinem.

Jak to się dzieje, że film pojawia się na ekranie? Po co w sali kinowej tajemnicza smuga światła? Gdzie można kupić bilet na seans? Kto rządzi w kinie? I skąd bierze się popcorn? Wizyta w kinie może nie tylko dostarczyć wielu pozytywnych wrażeń, ale również przynieść sporo pytań. Dzięki Mojej Pierwszej Wizycie w Kinie ciekawość dzieci zostanie zaspokojona. Projekt edukacyjny obejmuje nie tylko seans starannie wyselekcjonowanych filmów dla najmłodszych (cenione na całym świecie filmy zagraniczne oraz perełki z klasyki polskiej animacji), ale też unikatowy program zwiedzania kina.

Podczas każdej Mojej Pierwszej Wizyty w Kinie nad grupą przedszkolaków lub uczniów czuwa animator. Pokazuje dzieciom najciekawsze zakamarki kina, w prosty sposób wyjaśniając ich funkcję początkującym miłośnikom filmu. Dzieci poznają w ten sposób m.in. kabinę projekcyjną (w większości kin), kasy biletowe i barowe, a czasem nawet specjalny pokój urodzinowy. Dzięki temu mają okazję nie tylko zobaczyć, jak działa kino i wysłuchać, do czego służą obecne tu sprzęty, ale także zdobyć inne, zupełnie nowe, doświadczenia: spróbować swoich sił w obsłudze kasy czy skosztować słodkiego i słonego popcornu.

Dobrą powtórką zdobytych wiadomości jest krótki film edukacyjny prezentowany przed właściwym seansem. Podsumowuje on zdobyte podczas zwiedzania wiadomości, a ponadto podpowiada małym widzom, jak należy zachować się w kinie. Gwiazdy – Grażyna Torbicka i Katarzyna Bujakiewicz, opowiadają z ekranu o początkach swoich filmowych pasji, inspirując najmłodszych do pielęgnowania nowych fascynacji.

Aby umówić wizytę, należy skontaktować się z najbliższym Multikinem z co najmniej 2-tygodniowym wyprzedzeniem.

Informacje szczegółowe na temat Mojej Pierwszej Wizyty w Kinie, wraz z bieżącym repertuarem, dostępne są pod adresem: multikino.pl/pl/informacje/szkoly/moja-pierwsza-wizyta-w-kinie

Cena biletu: 12 PLN; opiekunów grup zapraszamy bezpłatnie.

Informacje o spółce Multikino:


Multikino jest pierwszym operatorem, który w 1998 roku uruchomił w Polsce kino wieloekranowe (multipleks). Od tego czasu Multikino wyznacza najwyższe standardy w budowie i prowadzeniu kin. Grupa prowadzi działalność w segmencie kinowym i dystrybucji filmów. Multikino jest operatorem 31 kin w 25 miastach Polski z łączną liczbą 253 ekranów i 53 716 miejscami. W sierpniu 2007 r. Multikino otworzyło wyjątkowe kino w centrum handlowym Złote Tarasy w Warszawie. Obiekt składa się z 8 nowoczesnych sal, w tym Sali Premierowej na 777 osób, wyposażonej w projektory cyfrowe Barco DP 4K, fenomenalny system dźwięku Martin Audio i największy w Europie ekran przystosowany do projekcji cyfrowej (prawie 300 m2). W sierpniu 2010 roku Grupa otworzyła pierwsze kino za granicą w Rydze (8 ekranów i 1620 miejsc), a we wrześniu w Wilnie (7 ekranów i 1547 miejsca). Multikino to więcej niż kino! To największe premiery filmowe oraz koncerty, maratony, transmisje sportowe, Opery HD, Kino na obcasach, Multibabykino i wiele więcej. Multikino to także oryginalna sieć kawiarni Cavablanca Cinema Cafe. Od lat Multikino jest partnerem najważniejszych festiwali filmowych w Polsce w tym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Camerimage i Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Multikino jest w gronie światowych liderów kinowej cyfryzacji, dzięki wyposażeniu sal kinowych w projektory firmy BARCO i systemy do projekcji trójwymiarowej Dolby 3D. Sieć z powodzeniem prezentuje w technologii 3D: filmy, koncerty, wydarzenia sportowe, opery oraz balet. Multikino jest liderem cyfryzacji w Europie czyli technologicznego i jakościowego przełomu w branży kinowej.


Kontakt dla mediów:


Radek Tomasik, Kierownik Projektu
tel.: +48 797 025 425
e-mail: rtomasik@multikino.pl

Natalia Kaleta-Nguyen, Specjalista ds. PR w spółce Multikino S.A.
tel.: +48 519 520 984
e-mail: nkaleta@multikino.pl

Oceń