Together Magazyn » Aktualności » Miasteczko Zmysłów w Muzeum Miasta Gdyni zaprasza do wspólnej zabawy

Miasteczko Zmysłów w Muzeum Miasta Gdyni zaprasza do wspólnej zabawy

W weekend 12-13 marca w Muzeum Miasta Gdyni rusza „Miasteczko Zmysłów”. Odwiedzający będą mogli zobaczyć interaktywną wystawę, która poruszy wszystkie zmysły. Dla najmłodszych organizator przygotował animacje, zajęcia plastyczne i inne atrakcje w kąciku zabaw. Natomiast rodzice skorzystają z bezpłatnych warsztatów z psychologiem. Akcja promuje czas spędzany aktywnie i twórczo przez całe rodziny.

 

Interaktywna wystawa to 17 eksponatów, które prowokują, ciekawią i… pokazują jak można oszukać własny mózg. Dobrano je tak, aby oddziaływać na wszystkie zmysły, bo jak dowodzą eksperci
– polisensoryczne zabawy wpływają korzystnie na rozwój dzieci. Będą złudzenia optyczne, triki związane z postrzeganiem i wiele innych ciekawych instalacji. Dzieci pobawią się kształtami, dźwiękiem oraz kolorami. Organizatorzy zachęcać będą do eksperymentowania z instalacjami  i wytłumaczą, jakie zjawiska można obserwować, z czego one wynikają i gdzie się je wykorzystuje w praktyce.

 

Dla rodziców przygotowano wyjątkowe warsztaty prowadzone przez psycholog Dorotę Zawadzką, uznaną ekspertkę – autorytet w dziedzinie wychowania i rozwoju dzieci. Pomogą one rodzicom
w odnalezieniu odpowiedzi na kilka pytań, np.: w co się z dzieckiem bawić najczęściej i dlaczego, jak odkrywać talenty u swojej pociechy oraz dlaczego tak ważne jest aby w zabawie angażować wszystkie zmysły.

 

Organizator nie zapomniał też o najmłodszych zwiedzających (od 4 do 9 lat), przygotowując dla nich kącik zabaw. Będą animacje, warsztaty, konkursy – plastyczne, zajęcia zręcznościowe i z elementami muzycznymi. Animatorki zapewnią zabawy z kolorami, zapachami, fakturami. Dzięki nim dzieci będą mogły rozwijać swoje umiejętności i poznawać świat na nowo.

 

Tematy warsztatów dla rodziców:
• sobota 11:00-13:00 „Trening czyni mistrza, czyli w co się bawić najczęściej. O zabawach, które uczą i doskonalą umiejętności naszych dzieci”
• sobota 14:00-16:00 „Domowy talent show – jak odkrywać talenty u własnego dziecka?”
• niedziela 11:00-13:00 „Najważniejszych pięć zmysłów czyli dlaczego zabawy angażujące wszystkie zmysły są niezbędne?”

 

Aby wziąć udział w warsztatach należy się zarejestrować na stronie www.miasteczkozmyslow.pl
Niestety w warsztatach może wziąć udział ograniczona ilość osób, decyduje kolejność zgłoszeń.

plakatmz-1

Oceń