Together Magazyn » Kultura » „ Światło i Magia Chwil w fotografii familijnej”

„ Światło i Magia Chwil w fotografii familijnej”

 „ Światło i Magia Chwil w fotografii familijnej” – to temat przewodni wystawy Aleksandry Siateckiej, której zdjęcia będzie można oglądać jeszcze do 10 stycznia w klubokawiarni Slow Cafe w Gdyni.

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, magister historii sztuki i fotograf rodzinna zaprezentowała 3 stycznia na swoim wernisażu zbiór wzruszających i prawdziwie magicznych obrazów z życia małych modeli, jakimi są dzieci. Aleksandra Siatecka – prywatnie mama i żona, doskonale rozumie jak ważne jest zatrzymanie rodzinnych wspomnień i zapamiętanie drobnych chwil, które tworzą historie dzieciństwa. Pomimo aury nie zachęcającej do wychodzenia z domu, wernisaż zgromadził liczną publiczność, co potwierdza rosnące w naszym kraju zainteresowanie profesjonalną fotografią dziecięcą i rodzinną. Na zdjęciach Pani Aleksandry znajdziemy maluchy z różnych grup wiekowych, począwszy od kilkudniowych niemowląt, słodko śpiących w objęciach mam. Wszystko oprawione światłem, kolorem i szczyptą magii, które nadały obrazom Pani Aleksandry naprawdę niezwykły charakter. Na uczestników czekały nie tylko przeżycia estetyczne i emocjonalne, ale również wspaniały poczęstunek przygotowany przez firmę Rukola- zajmującą się dietetycznym cateringiem. Nie zapomniano również o amatorach bardziej kalorycznych przysmaków. Kawiarnia Slow Cafe przygotowała smakowite ciasta, którymi można było delektować się przy filiżance dobrej kawy. Wernisaż upłynął w przyjemnej atmosferze zarówno dla dużych jak i małych gości, dla których organizatorzy przygotowali dodatkowo konkurs, w którym nagrodą jest zaproszenie na sesję zdjęciową oraz voucher na kawę i ciasto w klubokawiarni Slow Cafe. Do konkursu zaproszeni są wszyscy goście wystawy. Aby wziąć w nim udział wystarczy wybrać swoje ulubione zdjęcie i zapisać swój typ na kartce do głosowania dostępnej w przestrzeni kawiarni. Termin mija z dniem zamknięcia wystawy, wyniki już 11 stycznia!

Patronat nad wydarzeniem objęła Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdyni ds. Rodziny Pani Beata Szadziul – Gdynia Rodzinna 🙂 Patronem medialnym został Magazyn Together – rodzinna strona Trójmiasta 🙂

Oceń