Together Magazyn » Aktualności » Co zrobić z dzieckiem w sylwestra?

Co zrobić z dzieckiem w sylwestra?

Wielkimi krokami zbliża się wieczór sylwestrowy. Zastanawiasz się, jak zorganizować ten czas dziecku? Sprawa nie jest taka prosta, szczególnie jeśli chcesz gdzieś wyjść na sylwestra i nie możesz zabrać swojej pociechy ze sobą. Radzimy, co zrobić.

Większość rodziców boryka się z podobnym kłopotem. Przecież małego dziecka nie można zostawić pod opieką pierwszej lepszej osobie, nawet na jedną noc. Natomiast starsze dzieci, podobnie jak dorośli, pragną uczestniczyć w zabawie sylwestrowej i są jej wymagającymi gośćmi – szybko się nudzą i ciągle chcą się bawić. Wszystko to sprawia, że zorganizowanie opieki nad dzieckiem w ostatnią noc w roku jest wyzwaniem. Jednak nie można się poddawać i kilkanaście sylwestrów z rzędu spędzać w domu. Podpowiadamy jak znaleźć odpowiednie wyjście z tej sytuacji i zorganizować czas i opiekę dla dzieci.

Powierz opiekę nad dziećmi dziadkom

W komfortowej sytuacji znajdują się ci, którzy mają możliwość skorzystania ze wsparcia najbliższych. Pozostawienie dziecka pod opieką babci, dziadka czy cioci, pozwala rodzicom bawić się spokojnie i bez stresu, czy dziecko jest bezpieczne. Jednak jeśli bliscy krewni mają inne kuszące propozycje na ten wyjątkowy wieczór lub są daleko, wtedy trzeba zwrócić się do specjalistów.

Niania na jedną noc

W Internecie znaleźć można ogłoszenia osób, które są gotowe zająć się maluchami w ostatnią noc roku. Należy jednak pamiętać, że część z tych osób nie ma wielkiego doświadczenia w opiece nad dzieckiem. Często są to osoby bez sylwestrowych planów, które chcą sobie dorobić. Wybierając nianię na sylwestra, warto zgłosić się do profesjonalnej agencji. Barierą może być jednak cena za tą usługę, nierzadko przekraczająca tradycyjne stawki za godzinę.

Ceny wynajęcia profesjonalnej niani w noc sylwestrową zaczynają się od 25 zł za godzinę. Stawka się zmienia w zależności od czasu, liczby dzieci, lokalizacji oraz powierzonych opiekunce obowiązków. Niania, wedle życzenia rodziców, może przyjechać do ich domu, hotelu lub zaopiekować się dzieckiem we własnym mieszkaniu. Czas opieki nad dzieckiem również jest elastyczny, dopasowujemy się do potrzeb rodziców – mówi Małgorzata Bałdynowicz-Włoch, właścicielka Agencji niań CiociaNiania.

Sylwester dla dzieci

Bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem są imprezy sylwestrowe dla dzieci organizowane w centrach rozrywki, przedszkolach, i innych prywatnych placówkach. Część ofert obejmuje całonocną opiekę, z wyżywieniem, noclegiem i szeregiem atrakcji specjalnie dla małych przebierańców.

Opiekunowie zostawiający w Loopy’s World dzieci mogą być spokojni, zadbamy o imprezowe nastroje i doskonałą zabawę. Wśród wielu sylwestrowych atrakcji nie zabraknie tańców, aktywnych harców z wykorzystaniem wszystkich atrakcji zgromadzonych na placu, a także podchodów z latarkami. Na sylwestra zapraszamy wszystkie dzieci powyżej 6 roku życia. Zabawę zaczynamy już o 19.00 i potrwa ona aż do południa dnia kolejnego. Koszt całonocnego pakietu przy rezerwacji dla jednego dziecka wynosi 219 zł, rezerwując zabawę dla większej liczby dzieci skorzystać można z atrakcyjnych zniżek – mówi Agata Jakób, kierownik gdańskiego oddziału Rodzinnego Centrum Rozrywki Loopy’s World.

Taka opcja rozwiązuje wiele problemów – wykwalifikowani opiekunowie zapewniają atrakcyjne zabawy oraz dbają o bezpieczeństwo i spokojny sen pociech, a wybawione, nakarmione i zadowolone dziecko to spokojniejszy poranek w Nowy Rok – docenią to rodzice odsypiający huczną sylwestrową zabawę.
W rodzinnym gronie

Jeśli wieczór w dorosłym gronie nie jest wymarzonym planem powitania Nowego Roku, można spędzić go rodzinnie. Minimum, które nada wspólnej zabawie noworocznego charakteru to wzniesienie toastu i sylwestrowe odliczanie. Można jednak wraz z dziećmi zaplanować prawdziwy bal sylwestrowy lub skorzystać ze zorganizowanej przez profesjonalistów oferty wspólnej zabawy dla całej rodziny.

W Loopy’s World mamy specjalną ofertę także dla tych, którzy sylwestra chcą spędzić rodzinnie, bawiąc się wspólnie z swoją pociechą. Taki pakiet obejmuje bal od godz. 19.00 do 1.00. Koszt uczestnictwa dziecka to 169 zł, rodzica 70 zł – dodaje Agata Jakób z Loopy’s World.
Po udanej zabawie uśmiech na twarzach dzieci z pewnością będzie dodatkową nagrodą za wspólne spędzenie tego wyjątkowego wieczoru.

 

Oceń