W pierwszej chwili słysząc „kryształowa lampa” wiele osób wyobraża sobie wnętrza w wielkich zamkach należących do bogatej szlachty lub rodzin królewskich albo muzea. Jednak dzisiaj na rynku znajdziemy wiele oryginalnych, nowoczesnych projektów tego rodzaju elementów wyposażenia, które nie tylko zdecydowanie odczarowują zastałe skojarzenia na ich temat, ale też mogą stanowić idealny dodatek wystroju nowoczesnych biur.

Wnętrze minimalistyczne

Zwolennikami tego stylu są przede wszystkim osoby, które nie przepadają za pomieszczeniami wypełnionymi nieprzemyślanymi przedmiotami, stąd często szukają przedmiotów użytkowych o bardzo estetycznych walorach. Surowość tego rodzaju wnętrz może rozświetlić wisząca kryształowa lampa wzbogacona dekoracjami tekstylnymi kolorystycznie dobranymi do barwy przewodniej wnętrza. Tego rodzaju element oświetlenia możesz potraktować jako małe dzieło sztuki, które mieniąc się wyjątkowymi refleksami padającymi na minimalistycznie zaprojektowaną przestrzeń – stanie się jej centralnym punktem.

Wnętrze eleganckie

Eleganckie biura są wyposażone w meble i sprzęty wykonane ze starannie dobranych materiałów. Styl pomieszczenia, w którym znajdziemy drewniane biurka, w recepcji kanapy z poduszkami w poszewkach z atłasu czy jedwabiu, z pewnością podkreśli elegancka kryształowa lampa sufitowa. Stanowi ona ekskluzywny dodatek, wskazujący na właściciela tej przestrzeni dobierającego z najwyższą dbałością przedmioty, którymi się otacza.

Wnętrze futurystyczne

W tak wystylizowanym pomieszczeniu znajdziemy wiele sprzętów elektronicznych, meble z tworzywa oraz niestandardowe dodatki, często posiadające trudne do określenia kształty.  Z tego względu warto zdecydować się na równie abstrakcyjne elementy oświetlenia, takie jak np. pobudzająca wyobraźnię kryształowa lampa wisząca marki Italux.

Projektanci i producenci tego rodzaju oświetlenia walczą z istniejącymi stereotypami tworząc niekiedy zaskakujące propozycje, które zachęcają do eksperymentowania. Projektując nowoczesne biuro czy domowy gabinet dobierz właściwą kryształową lampę do swojego pomieszczenia, wzbogacając je o przyjemne, intrygujące refleksy.

Czy kryształowe lampy pasują do nowoczesnego biura?
5 (100%) 1 vote

O Autorze

Mat. Redakcyjne

Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany